یکی از رایج ترین مشکلاتی که در ماشین لباسشویی به وجود می آید، گرم نشدن آب است؛ در صورتی که آب گرم برای لباسشویی بسیار اهمیت دارد. هنگامی که این مشکل برای ماشین لباسشویی شما به وجود می آید، به احتمال زیاد برای یکی از قطعات داخلی آن مشکل فنی به وجود آمده است. گرم‌ نشدن آب در لباسشویی می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که در این مقاله به صورت جامع به بررسی آن می پردازیم.

چنانچه با مطالعه این مقاله موفق به رفع مشکل نشدید، می توانید با شماره های درج‌ شده در سایت تماس حاصل نمایید.

دلایل گرم‌‌ نشدن آب لباسشویی

به همه لباسشویی ها، شیلنگ‌های ورودی متصل می باشد که شامل:آب سرد، آب گرم، شیر برقی و شیر تخلیه است. فعال نمودن شیر برقی به عهده برد الکترونیکی‌ میباشد که باعث میشود آب وارد مخزن شود.علت های رایج گرم نشدن آب لباسشویی عبارت است از:

  1. نقص فنی ترموستات

وظیفه ترموستات در لباسشویی، ثابت نگه داشتن دمای آب است. اگر ترموستات خراب شود دمای لباسشویی و آب دیگر تنظیم نمی‌گردد. برای حل این مشکل بهتر است سریعا به دفترچه راهنما مراجعه کنید و اتصالات را بررسی نمایید.

  1. معیوب بودن هیدروستات

در مقاله چرا آب لباسشویی گرم نمیشود؟ باید بگوییم، هیدروستات وظیفه تنظیم سطح آب در لباسشویی را به عهده دارد. هیدروستات ها باید قبل از شروع کار تنظیم اولیه شوند که این کار توسط کارخانه سازنده انجام میشود. در صورت خرابی این قطعه، با تعمیر کار متخصص مشورت کنید.

  1. خرابی تایمر

خرابی تامیر، دلیل گرم نشدن آب لباسشویی است. زمان شستشو در لباسشویی توسط تایمر ها مشخص میشود. در تمامی لباسشویی ها، برای همه برنامه های شست و شو، زمان خاصی در نظر گرفته شده است. به عنوان مثال ممکن است در برنامه شستو‌شوی دستی،آب گرم‌ شود؛ اما در برنامه شستشوی روزانه،آب سرد باشد؛ در این صورت تامر خراب است و برای تعمیر باید از برد جدا شود و این عمل بهتر است توسط تعمیرکار انجام گیرد.

  1. نقص فنی در شیر برقی

اشکال در شیر برقی ورودی آب، اساسی ترین مشکل در‌ گرم نکردن آب لباسشوییسامسونگ و تمامی برند ها است. شیر برقی مسئول به راه انداختن دریچه ی ورود آب سرد و‌ گرم است و‌ این‌کار را به کمک دو بوبین انجام می دهد. حال از کجا بفهمیم شیر برقی دچار نقص شده؟ اگر برق روی بوبین جریان داشت اما آب وارد نشد، باید شیر برقی را حتما تعویض کنید. در صورتی که برق روی بوبینجریان نداشت باید بقیه عوامل بررسی شوند که این‌ کار تخصصی، باید توسط تعمیرکار حرفه ای انجام شود.

  1. مشکل در شیر آب گرم

اولین سوالی که هنگام مشکل در شیر آب گرم به ذهن مان می رسد این است که  شیلنگ آب گرم ماشین لباسشویی کجاست؟

با توجه به اینکه بعضی از آشپزخانه ها،برای لباسشوییشیر آب گرم ندارند و یا ورودی شیر آب گرم شان  مسدود شده است، آب سرد باقی می ماند. شیلنگ هایی برای آب سرد و‌ گرم به ماشین متصل است که جنسشاناز پلاستیک‌ مقاوم‌ می باشد. همچنین در محل اتصال آنها به لوله آب، فیلتر وجود دارد. توجه داشته باشید که اگر شیلنگ خم یا کج شده باشدیا اینکه فیلتر پر از رسوبات کثیف شده باشد، می توان گفت، این علت ها، دلیل اصلی گرم نشدن آب لباسشویی است. برای رفع این مشکل مطمئن شوید که شیلنگ ها در جای مناسبی قرار دارند و‌ فیلتر ها را حتما تمیز کنید و‌ در صورت لزوم آنها را تعویض نمایید.

دلایل گرم نشدن آب ماشین لباسشویی

دمای مناسب برای شستن لباس ها در ماشین لباسشویی

نکته مهم‌ و‌ حائز اهمیت دمای آب، برای شستن لباس ها است. توجه داشته باشید که شستن لباس ها با آب‌ خیلی داغ باعث آسیب به الیاف لباس، رنگ لباس و‌ از بین رفتن آن‌ میشود. پس بهترین دما را باید برای شستن لباس ها انتخاب نماییم. پیشنهاد ما،دمای ۳۰ درجهاست که مناسب ترین دما برای شست‌ و شو لباس ها می باشد. این دما با کمترین آسیب و کمترین انرژی بهترین نتیجه را می دهد.

شما میتوانید با مطالعه موارد ذکر شده در مقاله علت گرم نشدن آب ماشین‌ لباسشویی، به راحتی به رفع این مشکل بپردازید. در صورت وجود هرگونه سوالات احتمالی با شماره های درج شده تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − دو =