یکی از رایج ترین مشکلاتی که ممکن است برای هر ماشین ظرفشویی به وجود آید، خاموش شدن ناگهانی آن در حین کار است. توقف ظرفشویی در حین کار ممکن است در نگاه اول، بسیار نگران کننده باشد؛ اما شما با راهنمایی متخصصین ما در مجموعه دیبا سازان به راحتی می توانید این مشکل را بر طرف نمایید. هنگامی که ماشین ظرفشویی شما بدون هیچ علتی هنگام شستشوی ظروف خاموش می شود، تمامی برنامه های شما را مختل می کند. برای جلوگیری از بروز این مشکل و آگاهی از راه حل آن تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

کارشناسان ما در تعمیرگاه مجاز دیباسازان این مقاله را جهت رفع مشکل توقف ناگهانی ظرفشویی سامسونگ، ال جی، بوش و... تدوین کرده اند. چنانچه پس از مطالعه این مقاله مشکل توقف ماشین ظرفشویی ال جی، سامسونگ، بوش و دیگر برند ها حل نشد، کافی است برای تعمیر ماشین ظرفشویی با تعمیرکاران ما در مجموعه در تماس باشید. تعمیرکاران و تکنسین های ما جهت رفع مشکل لوازم خانگی شما، آماده خدمت رسانی هستند.

علت خاموش شدن ظرفشویی در حین کار

هنگامی که ماشین ظرفشویی تان در حین کار خاموش می شود، باید مواردی را که در این بخش بیان بیان می کنیم بررسی نمایید. اگر با بررسی این موارد مشکل ظرفشویی تان به صورت کامل بر طرف نشد با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

علت خاموش شدن ظرفشویی در حین کار

      1.  مشکل در جریان برق

هنگامی که با مشکل توقف ناگهانی ظرفشویی دوو، بوش، سامسونگ و دیگر برند ها مواجه می شوید، در اولین قدم برای رفع این مشکل باید جریان برق دستگاه را بررسی نمایید. نرسیدن برق به دستگاه می تواند موجب شود که ظرفشویی در حین کار خاموش شده و روشن نشود. هرچند شاید عدم وجود جریان برق علت ساده ای برای ایجاد این مشکل باشد؛ اما در بسیاری از موارد افراد از آن غافل می شوند. شما با بررسی سیم برق ظرفشویی و یا فیوز برقی که دستگاه به آن متصل است، می توانید مشکل را حل نمایید.

توجه کنید که کابل برق دستگاه، دچار آسیب نشده باشد و یا فیوز نپریده باشد. با بررسی این مورد، چنانچه چراغ های ظرفشویی روشن شد، مشکل به وجود آمده رفع شده است.

      2.  خرابی درب ماشین ظرفشویی

یکی دیگر از علت هایی که می تواند موجب خاموش شدن ناگهانی ظرفشویی شود، خرابی درب دستگاه است. برای اطمینان از خرابی درب ظرفشویی، درب را باز کنید و دوباره ببندید. اگر درب کاملا کیپ نشد، به احتمال زیاد علت خاموش شدن ظرفشویی خرابی درب آن است. لازم به ذکر است که بگوییم، امروزه ظرفشویی های سامسونگ، ال جی، بوش و… هنگامی شروع به کار می کنند که درب شان به طور کامل بسته باشد. در غیر این صورت فرایند شستشو را شروع نمی کنند.

خرابی درب ظرفشویی شامل، زبانه، قفل میکروسوئیچ، قفل درب و… می باشد. خرابی هر کدام از این اجزا می تواند موجب خاموش شدن ناگهانی ماشین ظرفشویی شود. جهت تعمیر درب دستگاه، بهتر است که با متخصصین و تعمیرکاران مجرب ما در تماس باشید.

      3.  خرابی پنل کنترلی ظرفشویی

در برخی از مواقع ممکن است علت توقف ماشین ظرفشویی بوش، سامسونگ، ال جی و سایر برند ها، به علت خرابی پنل کنترلی شان باشد. پنل کنترلی در ظرفشویی همان صفحه بر روی دستگاه می باشد که دکمه های ظرفشویی بر روی آن قرار گرفته است. در صورتی که هر کدام از دکمه ها دچار نقص فنی شوند، ظرفشویی دچار مشکل خواهد شد. هنگامی که از خرابی پنل کنترلی اطمینان حاصل کردید باید با تعمیرکار تعمیر ظرفشویی تماس بگیرید. تعمیر پنل کنترلی ظرفشویی کار هر کسی نیست و در صورت لزوم باید تعویض گردد.

      4.  خرابی فیوز حرارتی ظرفشویی

یکی از مشکلاتی که می تواند موجب توقف ناگهانی ماشین ظرفشویی بوش، سامسونگ، ال جی و… شود، خرابی فیوز حرارتی است. این قطعه در ظرفشویی وظیفه قطع جریان برق را هنگامی که قطعاتی مثل موتور و برد بیش از اندازه داغ شده باشند را بر عهده دارد. به همین علت، ممکن است خاموش شدن ظرفشویی به خاطر خرابی فیوز حرارتی آن باشد. شما عزیزان برای حل این مشکل باید فیوز را تعویض کنید و در صورت حل نشدن مشکل قطعات دیگر ظرفشویی را بررسی نمایید.

      5.  خرابی المنت های حرارتی ظرفشویی

یکی از دلایل خاموش شدن ناگهانی ظرفشویی، نقص فنی در المنت حرارتی آن است. در صورتی که المنت شکسته باشد و یا دچار نقص فنی شده باشد، بی شک ظرفشویی به طور ناگهانی خاموش می شود. البته برای تشخیص این مورد روش های دیگری نیز وجود دارد مثل گرم نشدن آب و یا خشک نشدن ظرف ها در داخل ظرفشویی و… . برای حل این مشکل بهتر است که المنت را تعویض نمایید. برای تعویض المنت ظرفشویی بهتر است با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید و با کارشناسان ما در تماس باشید.

      6.  خرابی برد الکترونیکی ظرفشویی

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای ظرفشویی شما به وجود آید، خرابی برد است. برد یکی از مهم ترین قطعات در ظرفشویی می باشد که وظیفه کنترل تمامی اجزا را بر عهده دارد. این قطعه دستور شروع و پایان کار هر قطعه را صادر می کند. در نتیجه اگر کوچک ترین ایرادی در این قطعه به وجود آید، می تواند موجب مختل شدن کار ظرفشویی شود و یا باعث توقف کامل دستگاه شود. برای بررسی برد، بهتر است از یک تعمیرکار متخصص و ماهر کمک بخواهید؛ چرا که این قطعه بسیار حساس است و هر کسی نمی تواند مشکل آن را بر طرف کند.

      7.  خرابی فن

یکی از علت های خاموش شدن ظرفشویی ال جی، سامسونگ، بوش و… خرابی فن و تهویه آن است. تهویه دستگاه در پایان مرحله شستشو برای خشک کردن ظروف باز می شود تا هوای مرطوب و گرم را به بیرون هدایت کند. در صورتی که تهویه ظرفشویی به صورت خودکار باز نشود و یا فن آن از کار بیفتد، ظرف ها به خوبی خشک نمی شوند. علاوه بر این با وقوع چنین اتفاقی، پنل کنترلی خاموش شده و ظرفشویی در حین کار می ایستد. برای بررسی فن و تهویه ظرفشویی نیز باید از یک تعمیرکار متخصص و ماهر کمک بخواهید تا در صورت لزوم فن و تهویه را تعویض نماید.

      8.  خرابی پمپ و موتور ظرفشویی

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای ماشین ظرفشویی به وجود آید، خرابی پمپ و موتور آن است. ماشین ظرفشویی برای شستن ظرف ها به جریان مداوم آب نیاز دارد و اگر این آب قطع شود، از کار می افتد. این اتفاق زمانی روی می دهد که آب منزل شما برای مدتی قطع شود. در نتیجه اگر پمپ و موتور ماشین ظرفشویی قادر به تنظیم فشار آب دستگاه نباشد و نتواند میزان آب مورد نیاز آن را تامین کند، در حین کار متوقف می شود. بررسی موتور و پمپ ظرفشویی نیز کار هر کسی نمی باشد و باید فردی را برای تعمیر و تعویض آن بیاورید که تجربه بالایی را در تعمیر ظرفشویی دارا باشد.

لازم به ذکر است که بگوییم، رفع مشکل توقف ماشین ظرفشویی سامسونگ، بوش، ال جی و تمامی برند های ظرفشویی به همین شکل است و تفاوتی با یک دیگر ندارد.

سخن پایانی

به طور کلی، متوقف شدن و خاموش شدن ناگهانی ظرفشویی در حین کار در صورت تکرار مکرر کمی نگران کننده است؛ چرا که قطعا یکی از قطعات داخلی دستگاه دچار مشکل شده و نیاز به تعمیر دارد. به همین علت بهتر است در ابتدا با بررسی موارد گفته شده مشکل را در ظرفشویی پیدا کنید و برای رفع آن از تکنسین های ما کمک بخواهید. چنانچه خودتان قادر به عیب یابی دستگاه نبودید، می توانید جهت اعزام تعمیرکار به محل با ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + شانزده =