هنگامی که ماشین لباسشویی جدید و نوین را خریداری می کنیم، نصاب تمامی برنامه های روی صفحه نمایش آن را توضیح می دهد؛ اما پس از مدتی کاربرد های آن از یادمان می رود. به همین خاطر ما در این مقاله قصد داریم با آموزش برنامه های شستشو لباسشویی سامسونگ و چگونگی استفاده از دکمه های لباسشویی سامسونگ به شما کاربران گرامی بیاموزیم که چگونه متناسب با جنس لباس ها و رنگ آنها، بهترین برنامه شستشو را انتخاب نمایید و پاکیزه ترین و سالم ترین لباس ها را تحویل بگیرید.

در ادامه مطلب، به نحوه استفاده از دکمه های لباسشویی samsung، عملکرد هر کدام از برنامه ها، تنظیم کردن دمای آب مناسب و مدت زمان شستشو در هر برنامه می پردازیم. شما با مطالعه این مقاله، پاسخ سوالاتی در خصوص اینکه چه لباسی را با چه برنامه ای بشوییم؟ معنی دکمه ها و اصطلاحات صفحه نمایشگر لباسشویی سامسونگ چیست؟ طرز کار با برنامه های لباسشویی سامسونگ چگونه است؟ را می یابید.

دکمه ها و برنامه های شستشو لباسشویی سامسونگ، در مدل های مختلف اندکی متفاوت است؛ زیرا با پیشرفت تکنولوژی، برنامه ها هم دستخوش تغییرات خواهند شد. با اطلاع از کاربرد همه دکمه ها و اصطلاحات لباسشویی سامسونگ، می توانید کارایی دستگاه را به حداکثر برسانید. آگاهی از معنی دکمه ها و کلمات روی صفحه نمایشگر و ولوم لباسشویی سامسونگ، برای استفاده بهینه از این لباسشویی ضروری است.

صفحه نمایش و ولوم ماشین لباسشویی سامسونگ

شما می توانید با چرخاندن ولوم، همه برنامه های شستشو را مشاهده کنید و برنامه مناسب را انتخاب نمایید. صفحه نمایشگر ماشین لباسشویی سامسونگ، زمان اجرای برنامه، دمای آب، کد های خطا، قفل بودن درب، چرخش خشک کن را نشان می دهد.

       

1. دکمه delay به معنی تاخیر

این دکمه به صورت اتوماتیک لباسشویی را پس از مدت زمان تعیین شده فعال نموده و فرآیند شستشو را آغاز می کند. در واقع کاربرد این دکمه، به تاخیر انداختن شروع فرآیند شستشو است.

2. دکمه  rinse به معنی آبکشی

به کمک این دکمه می توانید تعداد مراحل آبکشی را تنظیم کنید.

3. دکمه temp به معنی دما

با استفاده از این دکمه، می توانید دمای آب برای شستن لباس ها را انتخاب نمایید.

4. دکمه spin به معنی سرعت چرخش

به منظور انتخاب دور و سرعت چرخیدن دیگ این دکمه استفاده می شود.

5. دکمه dry level به معنی خشک کن

 از این دکمه برای خشک کردن لباس ها بعد از شستشو استفاده می شود.

6. دکمه bubble soak به معنی لکه زدایی

از این حالت برای لکه زدایی حبابی در لباسشویی سامسونگ استفاده می شود.

7. دکمه option به معنی تنظیمات

تمامی موارد دیگر و بقیه قابلیت ها در این قسمت قابل رویت است.

8. دکمه start/pause به معنی شروع/توقف

برای راه اندازی کردن و متوقف کردن برنامه شستشو، از این دکمه استفاده نمایید.

9. دکمه power به معنی روشن/خاموش

برای خاموش/روشن کردن لباسشویی از این دکمه استفاده کنید.

برنامه های شستشو لباسشویی سامسونگ

برنامه های شستشو لباسشویی سامسونگ

در این بخش آموزش می دهیم که چه لباسی با چه برنامه ای شسته شود تا شما با انتخاب درست برنامه شستشو مانع از خراب شدن الیاف لباس های تان شوید.

 • برنامه synthetic مخصوص شستن پارچه های مصنوعی

این برنامه برای شستن پارچه ها و لباس هایی با الیاف مصنوعی مانند بلوزها و پیراهن ها می باشد. دمای آب در این برنامه 60 درجه و زمان شستشو 80 دقیقه است.

 • برنامه cotton برای شستن لباس های کتان

از این برنامه برای شستن لباس زیر، لباس های رنگی سبک، لباس خواب و پارچه های کتان استفاده نمایید. دمای آب در این شستشو 60 درجه است.

 • برنامه wool برای شستن لباس های پشمی

این برنامه برای شستن لباس های پشمی، ضخیم و سنگین تنظیم شده است. دمای آب در این شستشو 40 درجه می باشد.

 • برنامه baby care مخصوص شستن لباس کودک

این برنامه مخصوص شستن لباس کودکان و از بین بردن لکه های عمیق است. دمای آب برای این برنامه 60 درجه می باشد.

 • برنامه rinse/spin برای آبکشی و خشک کردن

برای لباس هایی که تنها به آبکشی و خشک شدن نیاز دارند از این برنامه استفاده می شود. می توانید در این برنامه از نرم کننده ها استفاده کنید.

 • برنامه eco drum clean برای شستشو بهینه

برای شستشو اقتصادی و به صرفه مصرف انرژی از این برنامه استفاده نمایید. با انتخاب این برنامه، زمان شستشو افزایش می یابد؛ اما دمای آب کاهش پیدا می کند. این برنامه به صرفه جویی در مصرف انرژی کمک می کند؛ اما کیفیت شستشو تغییر نخواهد کرد. در برخی مدل ها از این برنامه برای شستن دیگ و تمیز کردن آن استفاده می شود. استفاده از گزینه شستشو دیگ سبب می شود تا به کمک میزان بیشتری آب با دمای بالا و سرعت چرخش بالا، تمامی نقاط دیگ تمیز شوند.

 • برنامه delicate برای شستن لباس های ظریف و نازک

این برنامه برای پارچه ها و لباس هایی مناسب است که ظریف هستند و به راحتی آسیب می بینند. دمای آب در این برنامه 30 درجه در نظر گرفته شده است.

 • برنامه denim مخصوص شستن البسه جین

این برنامه با استفاده از مقدار بیشتری آب و آبکشی اضافی، پارچه های جین را به خوبی می شوید و از باقی ماندن پودر روی آنها که باعث ایجاد لکه می شود، جلوگیری می نماید.

 • برنامه bedding مخصوص شستن ملزومات رختخواب

این برنامه، با برنامه duvet در مدل های دیگر یکسان است. برای شستن روتختی، ملحفه ها و روبالشتی ها مناسب است. هنگام استفاده از این برنامه، به ظرفیت شستشو دقت نمایید و بیشتر از 2 کیلو گرم لباسشویی را پر نکنید.

 • برنامه dark garment مخصوص شستن لباس های تیره

این برنامه مشابه برنامه dark wash در سایر مدل ها می باشد. در این برنامه آبکشی کمتر انجام می شود و لباس ها با ملایمت شسته خواهند شد.

 • برنامه outdoor  مخصوص شستشو البسه بیرون

این برنامه برای شستن لباس هایی که در هوای بیرون استفاده شدند تنظیم شده است.

 • برنامه sports wash برای شستن لباس ورزشی

از این برنامه برای شستن لباس ها، کیف ها و کفش های ورزشی استفاده کنید. دمای آب در این شستشو 30 درجه و زمان شستن 45 دقیقه است.

 • برنامه air wash & deodorization برای ضد عفونی و بو زدایی

از این برای برای از بین بردن بوی نا مطبوع و ضد عفونی کردن لباس ها استفاده کنید. مانند لباس بیماران. در این حالت بو و رایحه نامطبوع از لباس ها زدوده شده و با دمای آب زیاد، ضد عفونی می گردند.

 • برنامه daily wash برای شستشو روزانه

برای شستن لباس هایی که روزانه استفاده می شوند و عرق کرده هستند از برنامه daily wash استفاده می شود. کثیفی در این نوع لباس ها زیاد نیست و به صورت ملایم شسته می شوند.

 • برنامه super eco wash به معنی شستشوی فوق اقتصادی

در این برنامه، بهینه ترین حالت شستشو در لباسشویی سامسونگ اتفاق می افتد. مصرف انرژی بسیار کم است و حفظ کیفیت لباس ها حداکثری می باشد. زمان مناسب این شستشو 90 دقیقه و دمای آب مناسب برای آن 40 درجه است.

نتیجه گیری

توجه داشته باشید که برای شستشوی لباس ها، از برنامه متناسب با جنس آنها استفاده کنید. با رعایت این موارد، هم به حفظ کیفیت لباس ها، هم به بالا بردن عمر لباسشویی خود کمک خواهید کرد. در این مقاله، طرز استفاده از برنامه های لباسشویی سامسونگ، چگونگی استفاده از دکمه های لباسشویی و معنی کلمات آموزش داده شد. در صورتی که احتیاج به سرویس و تعمیرات ماشین لباسشویی سامسونگ داشتید، کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید تا تعمیرکاران و تکنسین های مجرب در کوتاه ترین زمان به منزل شما اعزام شوند. در صورت وجود هرگونه سوال در زمینه انتخاب برنامه های شستشو و طرز کار با لباسشویی سامسونگ، می توانید در قسمت دیدگاه با کارشناسان ما در ارتباط باشید و در کوتاه ترین زمان، پاسخ سوالات خود را بیابید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × دو =