یکی از مشکلات رایجی که ممکن است برای ماکروفر های سامسونگ به وجود آید، نمایش ارور یا کد خطا بر روی پنل کنترلی آن است. در چنین مواقعی افراد با آگاهی از معانی ارور ها و کد های خطا به راحتی می توانند این مشکل را رفع نمایند. کارشناسان ما در این مقاله جامع تمامی کد های خطایی که ممکن است بر روی پنل ماکروفر مشاهده نمایید را شرح داده اند. در صورتی که موفق به تشخیص کد خطا نشدید ،می توانید با شماره های موجود در سایت تماس گرفته و با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

امروزه در هر آشپزخانه ای یک ماکروفر با مدل ها و برند های مختلف وجود دارد. خانم ها و آقاین برای گرم کردن غذا، پخت غذا، پخت انواع شیرینی و کیک از این دستگاه استفاده می نمایند. ماکروفر های سامسونگ، دارای تکنولوژی پیشرفته تری می باشند و قطعات ظریف تر و حساس تری دارند. به همین خاطر در صورت مشاهده کد خطا بهتر است به آن توجه کرده و نسبت به رفع آن اقدامات لازم را انجام دهید.

مشکلات متداول ماکروفر سامسونگ

استفاده بیش از اندازه و طولانی مدت از ماکروفر، می تواند مشکلاتی را در عملکرد آن به وجود آورد. این مشکلات در برخی موارد سطحی و در برخی موارد بسیار حاد می باشند. در صورتی که مشکلات به وجود آمده در دستگاه تان حاد بود، باید بدون اتلاف وقت با مرکز تعمیر دیبا سازان تماس بگیرید و درخواست اعزام تعمیرکار متخصص را نمایید. در صورتی هم که مشکل به وجود آمده حاد نبود، می توانید به راحتی آن را حل نمایید. مشکلات متداولی که ممکن است برای ماکروفر های سامسونگ به وجود آید عبارت است از:

بررسی کد خطا یا ارور ماکروفر های سامسونگ، تعمیر، نصب و سرویس آنها نیازمند دانش مخصوص و تجربه کافی در این زمینه می باشد. در صورتی که شما دانش مورد نیاز را ندارید، بهتر است از تعمیرکار متخصص و مجرب بخواهید که دستگاه را بررسی نماید؛ چرا که قطعات تشکیل دهنده مایکروفر بسیار حساس بوده و با کوچک ترین اشتباهی دچار نقص فنی می شوند. شما عزیزان می توانید جهت بهره مندی از خدمات تعمیر ماکروفر سامسونگ با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

انواع کد خطا یا ارور در ماکروفر سامسونگ

کد های خطا معمولا زمانی بر روی پنل نمایش داده می شوند که مشکلی در دستگاه به وجود آمده باشد. در این مواقع باید ماکروفر توسط تعمیرکاران بررسی شود تا مشکل ایجاد شده در دستگاه شما رفع شود.

 

کد خطا

علت نمایش

E1

برق ورودی به دستگاه از 50 هرتز کمتر می باشد و برق آن باید به سرعت بررسی شود. بهتر است ابدا دستگاه را از برق بکشید و سپس آن را بررسی نمایید.

E11

این خطا زمانی که حسگر رطوبت سنج خراب شده باشد نمایش داده می شود. در این مواقع مایکروفر را خاموش کرده و آن را از برق بکشید، سپس آن را بررسی کنید.

E5

یکی دیکمه های داخل پنل در ماکرویو خراب شده است و باید به سرعت آن را بررسی نمایید.

SE

این ارور را معمولا به شکل 5 انگلیسی بر روی پنل خواهید دید که نشان دهنده گیر کردن یکی از دکمه های روی پنل می باشد.

E83

این ارور نشان دهنده مشکل در درب ماکروویو می باشد که باید قفل میکروسوئیچ آن را بررسی نمایید.

E32

این ارور نشان دهنده خراب شدن سنسور وزن موتور گردان است.

E24

این ارور نشان دهنده خرابی برد اصلی دستگاه می باشد که تعمیر آن به ندرت پیش می آید و باید آن قطعه را تعویض نمایید.

E41

این ارور نشان دهنده خرابی سوئیچ مدار است که بلافاصله باید بررسی و تعمیر گردد.

E42

این خطا نشان دهنده خرابی و یا مشکل در مدار درون اجاق می باشد. برای رفع این مشکل بهتر است دستگاه را به مدت 10 ثانیه از پریز بکشید و سپس آن را وصل کنید.

C20-C21-C22

این خطا ها نشان دهنده خرابی سنسور های حرارتی در دستگاه می باشند.

C70-C71-C72

این خطا ها نشان دهنده خرابی سنسور رطوبت سنج در ماکروفر می باشند که باید توسط تعمیرکار تعمیر یا تعویض گردد.

C-FO , C-F1 , C-F2

این خطا نشان دهنده خرابی و اختلال در سیم های ارتباطی می باشد.

C-do , C-d1 , C-d2

این خطا نشان دهنده خرابی درب دستگاه یا کلید آن است.

E-02 , E-03 , E-04 , E-05

این ارور ها نیز نشان دهنده تمام شدن زمان پخت یا گرم کردن غذا می باشند که باید در این لحظه درب دستگاه را باز کنید.

E-01

این خطا نشان دهنده باز بودن درب دستگاه است که باید آن را ببندید.

E-33

این خطا نشان دهنده کم بودن حجم و وزن غذا در دستگاه می باشد.

E-34

این خطا نشان دهنده وجود حجم زیاد غذا در دستگاه است.

E-36

این ارور در ماکروفر سامسونگ نشان دهنده باز بودن درب می باشد. در صورتی که پس از بستن درب این ارور بر طرف نشد، میکروسوئیچ دستگاه دچار اختلال شده است.

 

سخن پایانی

بررسی کد خطا یا ارور ماکروفر های سامسونگ، تعمیر، نصب و سرویس آنها نیازمند دانش مخصوص و تجربه کافی در این زمینه می باشد. در صورتی که شما دانش مورد نیاز را ندارید، بهتر است از تعمیرکار متخصص و مجرب بخواهید که دستگاه را بررسی نماید؛ چرا که قطعات تشکیل دهنده مایکروفر بسیار حساس بوده و با کوچک ترین اشتباهی دچار نقص فنی می شوند. شما عزیزان می توانید جهت بهره مندی از خدمات تعمیر ماکروفر سامسونگ با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 13 =