یخچال یکی از اصلی ترین لوازم خانگی می باشد که وجودش در هر آشپزخانه ای الزامیست. خیلی به ندرت پیش می آید که یخچال فریزر به تعمیرات نیاز پیدا کند؛ زیرا این یخچال ها به گونه ای طراحی شده که تمامی قواعد و استاندارد سازی ها به خوبی در آن رعایت شده است. در هر صورت ممکن است درصد کمی از مشتریان این برند به تعمیر موتور یخچال نیاز داشته باشند. تعمیر موتور یخچال فریزر، کار بسیار حساسی است که به دانش و تجربه نیاز دارد. با مطالعه این مقاله، می توانید متوجه خرابی موتور یخچال سامسونگ، دوو، ال جی، بوش و... شوید.

چنانچه موتور یخچال فریزر شما نیاز به تعمیر یا تعویض دارد، از یک تکنسین حرفه ای برای انجام این کار کمک بگیرید. تعویض موتور یخچال بوش، سامسونگ، ال جی، دوو و... در محل و در سریع ترین زمان ممکن انجام می شود. در این صورت، شما نیازی به جابجایی یخچال به تعمیرگاه ندارید، بلکه ما تعمیرگاه را به منزل شما می آوریم. شما می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید تا در کوتاه ترین زمان، بهترین خدمات را دریافت نمایید.

لازم به ذکر است که بگوییم، معمولا موتور های اینورتر تعویض می شوند و قابل تعمیر نیستند. البته می توان با یکسره کردن یخچال، از موتور معمولی به جای موتور اینورتر استفاده کرد.

دلایل خرابی موتور یخچال فریزر

دلایل زیادی برای خرابی موتور یخچال فریزر وجود دارد که متداول ترین علت های آن عبارت است از:

  1. نوسانات برق

       اتصالات و نوسانات برق برای همه دستگاه های برقی حادثه ساز است. نوسان برق می تواند به راحتی کمپرسور و موتور یخچال را بسوزاند. برای جلوگیری از این قبیل اتفاقات، حتما از یک محافظ برق الکتریکی استفاده نمایید.

  1. خرابی فن موتور

       وظیفه این فن که در کنار موتور تعبیه شده، این است که موتور را خنک نماید. اگر این فن خراب شود و از کار بیفتد، موتور یخچال نهایتا 6 ماه کار می کند. با داغ شدن مدام و خنک نشدن، موتور بعد از مدتی کاملا می سوزد.

  1. طول عمر موتور یخچال

       طول عمر مفید یک موتور یا کمپرسور یخچال فریزر ال جی، سامسونگ، دوو، بوش و… 8 الی 10 سال است. بعد از این مدت باید هر لحظه منتظر صداهای عجیب و خرابی موتور باشید. در برخی مدل ها، کارکرد موتور تا 15 سال هم می باشد. بیرون آمدن صدای ناهنجار از یخچال، به این معنی است که باید کمپرسور تعمیر یا تعویض گردد.

  1. کار کردن یکسره موتور یخچال

       اگر موتور یخچال، 2 روز به صورت یکسره کار کند، بسیار حرارت موتور بالا می رود و در نتیجه خواهد سوخت. دلایل یکسره کار کردن موتور یخچال می تواند کمبود گاز، خرابی ترموستات و قرار دادن یخچال در حالت speed cooling باشد. همچنین دمای نامناسب نیز می تواند یکی از دلایل یکسره کار کردن یخچال باشد (دمای یخچال فریزر باید بین 3 تا 5 درجه تنظیم شود).

  1. کثیف بودن سیم های کندانسور

       قبل از اینکه به تعمیر یا تعویض موتور یخچال اقدام نمایید، مطمئن شوید که سیم های کندانسور که در زیر یخچال قرار دارند تمیز هستند یا خیر. این سیم ها باید سالی 2 بار تمیز شوند تا از ایجاد رسوب روی آنها جلوگیری شود. با این کار، طول عمر موتور یخچال شما افزایش می یابد و دیرتر به تعویض نیاز پیدا می کند.

  1. خرابی لاستیک دور درب

       اگر لاستیک دور درب یخچال شما پوسیده باشد یا پارگی داشته باشد، هوای گرم از محیط وارد یخچال می شود. اگر به این موضوع رسیدگی نکنید، سیم های کندانسور آسیب می بیند و به کمپرسور فشار زیادی تحمیل می شود؛ زیرا کمپرسور نمی تواند فضای یخچال را سرد نگه دارد.

  1. گرفتگی فیلتر آب

       هر 6 ماه یکبار ، فیلتر آب را تعویض کنید تا از وارد شدن آسیب های احتمالی به موتور جلوگیری نمایید.

آموزش تعمیر موتور یخچال Samsung

آموزش تعمیر موتور یخچال Samsung

تعمیر موتور یخچال دوو، ال جی، سامسونگ و... به دلیل مدل های مختلف موتور ها، باید حتما بر عهده یک تعمیرکار گذاشته شود که تمامی روش ها را از قبل آموزش دیده و بر تمامی آنها تسلط دارد و تجربه کافی در این زمینه داراست. لازم به ذکر است که یخچال فریزر های قدیمی و یا مدل های جدید، همگی کیفیت بسیار مرغوبی دارند و خیلی به ندرت به تعمیرات نیاز پیدا می کنند. باز هم تاکید می کنیم در صورت مشاهده هر کدام از دلایل خرابی موتور یخچال که ذکر کردیم، برای رفع مشکل از تعمیرکار کمک بگیرید.

تعمیر موتور یخچال سامسونگ، ال جی، بوش، دوو و... به آسانی انجام می شود و یک تعمیرکار ماهر می تواند آن را تعمیر نماید؛ اما باید به این موضوع توجه داشته باشید که هیچ تضمینی برای یک کمپرسور تعمیری وجود ندارد. ممکن است بعد از تعمیر، یخچال شما یک روز کار کند یا 10 سال.

تمامی سازندگان یخچال معتقدند که عمر مفید یک کمپرسور مرغوب 10 سال است. در صورتی که از آنها به خوبی مراقبت کنید و نکات ایمنی را رعایت نمایید، ممکن است تا 15 سال عمر کند. قبل از اینکه بلافاصله کمپرسور را تعویض کنید، از تعمیرکار بخواهید عیب و ایرادات یخچال و نکاتی که باعث آسیب می شوند را به شما یادآوری کند.

حتما یخچال را به صورت استاندارد نصب نمایید تا تراز باشد و مراقب باشید تا چیزی به یخچال برخورد نکند. از کار کردن فن کمپرسور مطمئن شوید. چک کنید که لوله های گاز سالم باشند. دمای یخچال را تنظیم نمایید و همیشه دستگاه را تمیز نگه دارید.

با توجه به مواردی که در این مقاله گفته شد، اگر دمای یخچال فریزر به شدت سرد بود، یا اینکه یکسره کار می کرد، باید هرچه سریع تر به تعمیر موتور یخچال اقدام نمایید. دقت کنید تا زمانیکه از عملکرد صحیح یخچال برای رفع عیوب آن مطمئن نشدید، نیازی به تعویض کمپرسور ندارید. تشخیص این موضوع که موتور یخچال شما سوخته و نیاز به تعویض دارد، وظیفه یک تعمیرکار ماهر است و شما به هیچ عنوان نمی توانید این مشکل را تشخیص دهید.

برای جلوگیری از ایجاد سر و صدا در یخچال فاصله آن را از دیوار و اشیا حفظ کنید تا به چیزی برخورد نکند. حتما یخچال فریزر را تراز کنید و در سطح صاف قرار دهید. برای این کار از یک نصاب یخچال کمک بگیرید. یکی از راه هایی که می توانید بفهمید یخچال شما تراز است یا خیر، این است که ابتدا درب یخچال را باز کنید. سپس درب را رها کنید، اگر همان جا قرار گرفت و تکان نخورد، یعنی یخچال شما تراز است. اما اگر هنگامی که درب را رها کردید، حرکت کرد و به سمت بسته شدن یا تا انتها باز شدن رفت، بدانید که یخچال شما تراز نیست و می تواند باعث ایجاد صداهای عجیب شود.

شما می توانید در قسمت زیر، دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید و همچنین سوالات خود را در زمینه تعمیر موتور یخچال بوش، سامسونگ، ال جی، دوو و...از کارشناسان ما بپرسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 5 =