امروزه ماکروفر به یکی از لوازم کاربردی در خانه تبدیل شده است که در گرم کردن غذا، پخت انواع کیک، شیرینی، پخت انواع غذا و... به خانم ها کمک می کند. این دستگاه کاربردی برند های گوناگونی دارد که محبوب ترین آنها سامسونگ، ال جی، بوش، دوو و... هستند. استفاده مکرر از این دستگاه و سرویس نکردن آن، موجب فرسوده شدن دستگاه می شود و به مرور زمان نقص ها و اشکالاتی در آن به وجود می آورد که ممکن است این مشکلات حاد و یا پیش پا افتاده باشند.

توجه داشته باشید که برای جلوگیری از به وجود آمدن مشکل در ماکروفر و فرسودگی آن بهتر است هر چند وقت یکبار آن را سرویس نمایید. سرویس ماکروفر های ال جی، دوو، سامسونگ و دیگر برند ها بهتر است توسط سرویسکاران متخصص صورت گیرد؛ چرا که این افراد با بر طرف کردن مشکلات احتمالی و نقوص فنی کوچکی که در دستگاه شما وجود دارد، موجب افزایش طول عمر آن می شوند. این کار باعث می شود که دستگاه شما همانند روز اول کار کرده و دیگر نیازی به تعمیر تخصصی پیدا نکند.

در صورتی که ماکروفر شما دچار مشکلات فنی شد، با مطالعه این مقاله می توانید به راحتی عیب یابی ماکروفر ال جی ،سامسونگ، بوش، دوو و... را خودتان انجام دهید و در صورتی که مهارت کافی را در انجام آن کار نداشتید می توانید با شماره های موجود در سایت تماس گرفته و از کارشناسان ما کمک بخواهید.

مشکلات رایج ماکروفر

مشکلات رایجی که اکثر مایکروویو ها به آن دچار شده و با عیب یابی قابل حل شدن هستند عبارت است از:

تمامی این مشکلات ممکن است زمانی برای دستگاه شما به وجود آید و شما آگاهی لازم را از چگونگی رفع این مشکل نداشته باشید. در نتیجه با مطالعه این مقاله می توانید از روش های عیب یابی مایکروفر آگاهی لازم را کسب نمایید.

نچرخیدن سینی دستگاه

یکی از مشکلات رایجی که ممکن است برای دستگاه شما به وجود آید، نچرخیدن سینی داخل مایکروفر می باشد. توجه داشته باشید که نچرخیدن این سینی موجب می شود که غذا به صورت یکنواخت در دستگاه گرم نشود. برای رفع این مشکل کافی است قطعاتی که به سینی کمک می کنند تا شروع به چرخش کند را بررسی نمایید. خراب شدن هر یک از این قطعات موجب می شود که سینی دستگاه به درستی نچرخد.

مشکلات رایج ماکروفر

طبقه اول ظرفشویی را به سمت جلو بکشید و از مسدود نبودن سوراخ های آبپاش بالایی نیز اطمینان حاصل کنید. در صورت انسداد بهتر است بازو را از محل خود خارج کرده و به خوبی تمیز نمایید. هنگام قرار دادن بازو در جای خود بسیار دقت کنید.

روشن نشدن دستگاه

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است برای انواع ماکروویو به وجود آید، روشن نشدن یا کار نکردن آن است. علت های زیادی می تواند موجب روشن نشدن دستگاه شود مانند خرابی میکروسوئیچ، مگنترون، فیوزها، دیود، نداشتن برق، خرابی سیم و... که با بررسی هر یک از این موارد می توانید مشکل را پیدا کرده و آن را رفع نمایید. توجه نمایید که ممکن است روشن نشدن دستگاه علت ساده ای داشته باشد مثل خرابی قفل درب که با بررسی قلاب ها و فنر های درب این مشکل به راحتی قابل حل است.

صدای غیر طبیعی دستگاه

یکی دیگر از مشکلات نگران کننده ای که ممکن است برای دستگاه شما به وجود آید، صدای غیر طبیعی آن می باشد. هنگامی که دستگاه را بر روی برنامه ای تنظیم می کنید و دکمه اجرای آن برنامه را فشار می دهید، خواهید دید که دستگاه شما صدای غیر طبیعی و ناهنجاری می دهد. در این مواقع بهتر است که هر چه سریع تر مایکروفر خود را عیب یابی کنید و علت این صدا را جستجو نمایید. وجود صدای ناهنجار در دستگاه می تواند از موتور گردان، مگنترون، ریل ها، غلتک ها، کوپلینگ و... باشد که این قطعات نیاز به بررسی تخصصی تعمیرکار دارد.

علت های باز نشدن درب دستگاه

یکی دیگر از مشکلات رایج در انواع ماکروفر ها، باز نشدن درب دستگاه می باشد. این مشکل می تواند علت های مختلفی داشته باشد که با بررسی قطعاتی چون قفل، چفت ها، قلاب ها، اهرم و... به راحتی قابل حل می باشد. البته شکستگی اهرم، خرابی فنر و خرابی دکمه درب نیز از علت های اصلی باز نشدن آن هستند.

خاموش شدن ناگهانی دستگاه

خاموش شدن ناگهانی دستگاه نیز می تواند در برخورد اول نگران کننده به نظر رسد که با بررسی های لازم می توان علت این مشکل را پیدا کرد. مایکروفر یا سولاردام پس از شروع به کار به خودی خود خاموش می شود. علت این مشکل می تواند خرابی ولتاژ، اشکال در ترموستات دستگاه، خرابی پریز برق، اتصالی سیم های داخل دستگاه و... باشد که بهتر است این مورد توسط تعمیرکار متخصص بررسی و رفع گردد.

گرم نشدن دستگاه

یکی از مشکلات رایجی که برای هر ماکروفری ممکن است به وجود آید، گرم نشدن آن است. انتخاب برنامه اشتباه، سوختن مگنترون، سرویس نکردن به موقع دستگاه، اشکال در دیگر قطعات دستگاه و... می تواند از علت های رایج گرم نشدن ماکروفر باشد. البته این مشکل می تواند کمی نگران کننده نیز باشد؛ چرا که ممکن است برد اصلی دچار مشکل شده باشد و نتواند غذا و محیط دستگاه را به خوبی گرم کند. جهت بررسی تخصصی بهتر است با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید و از کارشناسان ما کمک بخواهید.

کار نکردن گریل دستگاه

از دیگر مشکلات رایجی که برای ماکروفر ها ممکن است به وجود آید، کار نکردن برنامه گریل دستگاه است. علت به وجود آمدن این مشکل می تواند نقص فنی در المنت، نقص فنی در ترموستات، نقص در برد الکترونیکی و... باشد. برای رفع این مشکل و تعمیر ماکروفر ال جی، بوش، سامسونگ، و دیگر برند ها، بهتر است با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

سوختن غذا در ماکروفر

از کلافه کننده ترین مشکلاتی که ممکن است برای هر خانمی پیش آید، سوختن غذا است. در برخی از مواقع ممکن است شما با توجه به دستور آشپزی، غذای خود را در ماکروفر قرار دهید؛ اما پس از گذشت مدت زمان لازم متوجه سوختن غذا در داخل دستگاه شوید. یکی از علت های به وجود آمدن این مشکل تنظیم اشتباه زمان پخت در ماکروفر می باشد. در صورتی که شما از نحوه تنظیم دما یا تنظیم زمان در مدل مایکروفر خود آگاهی لازم را نداشته باشید، ممکن است با این مشکل روبرو شوید. امروزه در ماکروویو های جدید، دما و زمان پخت انواع غذا در بروشور همراه دستگاه قرار داده شده است که شما باید طبق آن دمای پخت و زمان آن را تنظیم نمایید.

جرقه زدن دستگاه

یکی دیگر از مشکلات رایجی که ممکن است برای ماکروفر به وجود آید، جرقه زدن آن حین کار کردن است. هنگامی که شما غذا مورد نظرتان را همراه با ظرف داخل دستگاه قرار می دهید، ممکن است متوجه جرقه زدن ماکروفر شوید. هنگام مشاهده جرقه در دستگاه بهتر است هرچه سریع تر آن را خاموش کنید و از برق بکشید. این مشکل می تواند علت های گوناگونی داشته باشد مثل قرار دادن ظرف های فلزی، قرار دادن ظرف هایی که مناسب ماکروفر نیستند و... که با رعایت این موارد می توانید از جرقه زدن دستگاه جلوگیری نمایید.

خرابی پاور دستگاه

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است برای ماکروفر شما به وجود آید، خرابی پاور آن است. در صورت به وجود آمدن چنین مشکلی بهتر است هرچه سریع تر به تعمیر مایکروفر سامسونگ، ال جی، بوش، دوو و... خود اقدام نمایید. برای تشخیص این مشکل باید به صفحه نمایش دستگاه توجه کنید که آیا پیغام 8888 یا PF را نمایش داده است یا خیر. در صورتی که این پیغام را مشاهده کردید، برای رفع این مشکل باید دکمه CLEAR را فشار دهید و ساعت دستگاه را نیز ریست نمایید. در صورتی که با این کار مشکل به وجود آمده حل نشد، باید با تعمیرگاه مجاز ما تماس گرفته و از کارشناسان ما کمک بخواهید.

کار نکردن لامپ ماکروفر

لامپی که در ماکروفر شما وجود دارد برای این تعبیه شده است که شما بتوانید هنگام پخت غذا یا کیک و شیرینی، آن را مشاهده کنید که مبادا روی غذا یا هر مواد غذایی دیگری بسوزد. خرابی و سوختن این لامپ یکی از رایج ترین مشکلاتی است که برای انواع مایکروفر ممکن است به وجود آید. برای رفع این مشکل باید لامپ داخل دستگاه را بیرون آورده و آن را با لامپ دیگری تعویض نمایید. در صورتی که پس از تعویض لامپ باز هم مشکل روشن نشدن آن حل نشد، باید اتصالات سیم ها، سوکت ها را با مولتی متر بررسی نمایید. البته این کار بهتر است توسط متخصص و تعمیرکار صورت گیرد؛ چرا که با خطر شوک الکتریکی همراه است.

کار نکردن صفحه نمایش دستگاه

یکی دیگر از مشکلات رایجی که برای ماکروفر های سامسونگ، ال جی، بوش و دیگر برند ها ممکن است به وجود آید، کار نکردن صفحه نمایش آن است. در صورتی که صفحه نمایش دستگاه شما شروع به روشن و خاموش شدن می کند، احتمالا با ارور یا خطایی مواجه شده است. در صورتی هم که به صورت کلی کار نمی کند، یعنی برد اصلی دستگاه دچار مشکل شده است. برای تعمیر برد ماکروفر بهتر است از یک متخصص و تکنسین در این زمینه کمک بخواهید؛ چرا که برد قطعه حساسی در مایکروفر است و در صورتی که به درستی تعمیر نشود ممکن است هزینه های زیادی را به دنبال داشته باشد.

کار نکردن دکمه های روی دستگاه

کار نکردن دکمه های روی دستگاه نیز یکی دیگر از مشکلات رایج ماکروفر می باشد. علت این مشکل می تواند فعال سازی قفل کودک دستگاه باشد که اگر شما ماکروفر یا سولاردام را به مدت 2 دقیقه از برق بکشید و سپس آن را به برق متصل کنید، مشکل کاملا حل می شود. در صورتی که قفل کودک دستگاه شما فعال نبود، باید صفحه دکمه ها یا کنترل پنل دستگاه را مورد بررسی قرار دهید و در صورت تعویض آن را تعویض نمایید.

کار نکردن فن ماکروفر

فم قطعه ای است که وظیفه خنک کردن ماکروفر را بر عهده دارد. اگر به هر علتی این قطعه دچار مشکل شود ماکروفر از حالت عادی گرم تر خواهد شد و استفاده طولانی مدت آن را از کار می اندازد. به همین خاطر در صورتی که احساس کردید دستگاه شما بیش از اندازه داغ شده است یا صدای فن را نمی شنوید، باید نسبت به تعمیر آن اقدامات لازم را انجام دهید. خرابی فن می تواند علت های گوناگونی داشته باشد، مثل خرابی موتور فن ،نقص در پره های فن، خرابی ترموستات و خرابی برد اصلی.

روشن شدن خود به خود دستگاه

از دیگر مشکلاتی که ممکن است برای دستگاه شما به وجود آید، می توان به روشن شدن خودکار ماکروفر اشاره کرد. علت به وجود آمدن این مشکل می تواند خرابی صفحه لمسی دستگاه یا خرابی دکمه های آن باشد. همچنین اتصالی در سیم های داخلی نیز می تواند موجب روشن شدن خودکار دستگاه گردد. برای رفع این مشکل بهتر است با تکنسین و تعمیرکار مجرب مشورت نمایید.

سخن پایانی

به طور کلی، مایکروفر نیز همانند دیگر لوازم برقی زمانی دچار مشکل فنی می شود و نیاز به تعمیر پیدا می کند. در این مواقع شما باید با تعمیرگاه مجاز تعمیر ماکروفر دوو، ال جی، سامسونگ، بوش و... آشنا باشید تا بتوانید بلافاصله برای تعمیر دستگاه خود ، درخواست تعمیرکار بدهید. تعمیرگاه دیبا سازان باران یکی از مراکز مجاز تعمیر تخصصی لوازم خانگی است که خدمات با کیفیتی را در زمینه تعمیر، نصب و سرویس به مشتریان خود ارائه می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 17 =