یکی از مرغوب ترین برند های ماشین ظرفشویی که می توان آن را در هر خانه ای دید، برند ال جی است. ماشین ظرفشویی ال جی علاوه بر کیفیت بالایی که دارد، دارای عملکرد بسیار مناسبی نیز می باشد. معمولا افراد برای خرید ماشین ظرفشویی، به دنبال برندی هستند که کمتر دچار نقص فنی شود و نیاز به تعمیر پیدا کند. ال جی دقیقا همان برندی است که شما می توانید با خیالی راحت سال ها بدون هیچ مشکلی از آن استفاده کنید. توجه داشته باشید که در برخی از موارد ممکن است که این دستگاه مرغوب به علت های مختلفی دچار نقص فنی شود و نیاز به عیب یابی پیدا کند. شما می توانید عیب یابی ماشین ظرفشویی ال جی را خودتان در خانه با راهکار هایی که ما در این مقاله ارائه می دهیم، بدون هیچ مشکلی انجام دهید.

البته بهتر است برای عیب یابی تخصصی از تعمیرکاران و تکنسین های دیبا سازان کمک بخواهید؛ چرا که ظرفشویی برند ال جی از جدید ترین تکنولوژی ها ساخته شده و قطعات حساسی دارد. به همین خاطر کوچک ترین اشتباهی ممکن است موجب خرابی دستگاه شما شود و شما مجبور به تعویض کامل ظرفشویی شوید. در مقاله دیگری از دیباسازان، ما سعی کردیم تا جهت عیب یابی ظرفشویی ال جی و نحوه نگهداری این دستگاه اطلاعات جامعی را در اختیار شما عزیزان بگذاریم. شما در این مقاله با مشکلات رایج ظرفشویی ال جی مانند علت گرم نشدن آب، خشک نکردن ظروف، جمع شدن آب، عدم تخلیه آب و... آشنا شده و می توانید با راهکار های پیشنهادی در این مقاله این مشکلات را رفع نمایید.

همان طور که گفتیم، این مقاله می تواند در عیب یابی سطحی ظرفشویی ال جی کمک بسزایی را به شما عزیزان نماید؛ اما توجه داشته باشید که حل مشکلات اساسی ظرفشویی باید توسط تکنسین هایی انجام شود که دانش و تخصص کافی را در این زمینه دارا هستند. در صورتی که شما با عیب یابی ظرفشویی ال جی موفق به حل مشکل نشدید و یا با کد خطا یا ارور ماشین ظرفشویی مواجه شدید، بهتر است بلافاصله با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید و از کارشناسان ما در این رابطه کمک بخواهید.

عیب یابی ماشین ظرفشویی ال جی در منزل

مشکلات رایجی که ممکن است برای ظرفشویی ال جی شما به وجود آید عبارت است از:

عیب یابی ماشین ظرفشویی ال جی در منزل

علت روشن نشدن چراغ های روی ماشین ظرفشویی ال جی و روشن نشدن خود دستگاه

راه حل رفع این مشکل

ماشین ظرفشویی ال جی کار نمی کند

راه حل رفع این مشکل

بر روی ظروف بلوری رگه هایی باقی مانده است

راه حل رفع این مشکل

شستشو ظروف رضایت بخش نیست

راه حل رفع این مشکل

بازو های آب پاش چرخش های نامناسبی دارد

راه حل رفع این مشکل

وجود رسوب سفید رنگ در ماشین ظرفشویی پس از شستشو ظروف

راه حل رفع این مشکل

خشک نکردن ظروف در ماشین ظرفشویی

راه حل رفع این مشکل

عدم تخلیه آب در ماشین ظرفشویی

راه حل رفع این مشکل

سر و صدای زیاد ماشین ظرفشویی ال جی

راه حل رفع این مشکل

نشتی آب در ماشین ظرفشویی ال جی

راه حل رفع این مشکل

گرم نشدن آب دستگاه

راه حل رفع این مشکل

روشن نشدن دستگاه

راه حل رفع این مشکل

نگهداری از ماشین ظرفشویی ال جی

چنانچه به دنبال پیشگیری از خرابی ماشین ظرفشویی تان هستید، می توانید با انجام کار هایی عمر مفید دستگاه را افزایش دهید. در صورتی هم که مشکلی در دستگاه تان به وجود آمد بهتر است با بررسی های لازم از یک تکنسین بخواهید که عیب یابی ظرفشویی ال جی را به صورت کامل انجام دهد و هر گونه نقص فنی در آن را برطرف نماید.

برای افزایش عمر مفید دستگاه، بهتر است هر چند وقت یک بار ظرفشویی تان را جرم گیری نمایید. همچنین می توانید با اجرای برنامه Quick & DRY طبق دستور العمل های نگهداری ظرفشویی ال جی، دستگاه را تمیز و باقی غذا هایی که در کف دستگاه مشاهده می کنید را تمیز نمایید.

فیلتر ظرفشویی ال جی

برای تمیز کردن فیلتر های ظرفشویی ال جی، بهتر است که ابتدا طبقه دوم دستگاه را بیرون آورده و فیلتری که در کف دستگاه وجود دارد را باز کنید. پس از آن می توانید فیلتر را با آب گرم به خوبی تمیز نمایید و آن را سر جای خود قرار دهید. توجه داشته باشید که پس از بیرون آوردن فیلتر باید به نصب دوباره آن توجه نمایید که اشتباه در محل خود قرار نگیرد.

بازو آبپاش تحتانی ظرفشویی ال جی

برای اطمینان از سالم ماندن بازو های آبپاش، بهتر است که از مسدود نبودن روزنه های روی آن اطمینان حاصل کنید. در صورت انسداد روزنه ها بهتر است بازو آبپاش را از محل خود بیرون آورده و آن را به خوبی تمیز کنید. توجه داشته باشید که بازو های آبپاش را به درستی در محل خود قرار دهید.

بازو آبپاش فوقانی ظرفشویی ال جی

طبقه اول ظرفشویی را به سمت جلو بکشید و از مسدود نبودن سوراخ های آبپاش بالایی نیز اطمینان حاصل کنید. در صورت انسداد بهتر است بازو را از محل خود خارج کرده و به خوبی تمیز نمایید. هنگام قرار دادن بازو در جای خود بسیار دقت کنید.

ورودی های آب ماشین ظرفشویی ال جی

توجه داشته باشید که هر چند وقت یکبار ورودی های آب ماشین ظرفشویی ال جی را بررسی نمایید. بهتر است در مسیر ورودی آب دستگاه یک فیلتر نصب نمایید. در صورتی که فشار آب ورودی به دستگاه کم شده باشد، باید فیلتر را بررسی کنید که مسدود نشده باشد. در صورت انسداد فیلتر، باید آب ورودی را ببندید و دستگاه را خاموش کنید و از برق بکشید. حال باید شیلنگ ورودی آب را باز کنید و فیلتر را از آن جدا نمایید.

پس از رفع انسداد فیلتر باید آن را در جای خود قرار دهید و شیر های ورودی را با دقت به آن متصل نمایید. توجه داشته باشید که فیلتر به درستی نصب شده و نشتی نداشته باشد.

سخن پایانی

هنگامی که ظرفشویی ال جی تان دچار مشکلات فنی می شود، نباید به آن مشکل بی توجه باشید؛ چرا که ممکن است در طولانی مدت این مشکل جزئی به یک مشکل اساسی و حاد تبدیل شود و هزینه های زیادی را به دنبال داشته باشد. جهت تعمیر، نصب، سرویس و عیب یابی ظرفشویی ال جی می توانید با شماره موجود در سایت تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 7 =