ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد هنگامی که ماشین لباسشویی در حال شست و‌ شو‌ی لباس است، هیچ یک از‌ دکمه های آن کار نکند و شما فکر کنید دستگاه دچار مشکل اساسی شده و‌ غیر قابل حل است؛ اما اینطور نیست. در این‌ مقاله به بررسی نکته های اساسی برای رفع ابهام این مشکل خواهیم پرداخت. روش های مختلفی برای باز کردن قفل ماشین لباسشویی وجود دارد. با مطالعه ادامه این مطلب، از همه ی روش ها بهره ببرید.

دلیل کار نکردن دکمه های لباسشویی

هنگامی‌ که لباسشویی در حال شست و شو‌ است اما هرچه تلاش می کنید هیچ دکمه ای کار نمی کند، قفل کودک دستگاه شما فعال شده است. ممکن است به صورت کاملا اتفاقی، قفل کودک لباسشویی فعال شود. پس نگرانی لازم نیست، می توانید با غیر فعال کردن قفل کودک به راحتی مشکل را برطرف کنید.

وظیفه قفل‌ کودک در لباسشویی

در واقع قفل کودک بهترین گزینه برای خانه های دارای فرزند خردسال است که‌ از تغییر تنظیمات شستو‌شو‌ توسط آن ها جلوگیری می کند.

کد CL در لباسشویی ال جی یعنی‌ چه؟

زمانی که در دستگاه شما قفل کودک فعال شده باشد، کد CL روی صفحه نمایشگر نمایان میشود که اصلا جای نگرانی نیست. برای رفع این‌ کد و غیر فعال کردن قفل کودک لباسشویی ال جی حتما ادامه مطلب را مطالعه کنید.

کد CL در ماشین لباسشویی ال جی یعنی‌ چه؟

چگونه قفل کودک لباسشویی ال جی را باز کنیم؟

چند روشی که برای فعال و‌ غیر فعال کردن قفل کودک لباسشویی سامسونگ رایج است به شرح زیر می باشد:

اگر برای اولین بار از این روش ها استفاده می کنید؛ با نگه داشتن این دکمه ها، لباسشویی شما در برابر کنجکاوی کودکان در امان است. با تکرار همین عمل میتوان قفل را غیر فعال کرده و‌ طبق روال دکمه های دیگر را هم استفاده کنید.

چگونه قفل کودک ماشین لباسشویی پاکشوما را غیر فعال کنیم؟

شاید این‌ سوال برای شما هم پیش آمده باشد که دلیل صدای بوق ماشین لباسشویی پاکشوما چیست؟ هنگامی این صدا شنیده می شود و‌ کد CL روی صفحه نمایان می شود، به این‌ معنی است که قفل کودک ماشین لباسشویی فعال شده است. برای فعال و غیر فعال کردن قفل کودک ماشین لباسشویی پاکشوما، دکمه های Pre wash و Rinse را با دقت به صورت همزمان چند ثانیه نگه دارید.

لازم به ذکر است قفل کودک برای خانواده هایی که فرزندان کوچک دارند، بسیار کاربردی است. چون حرکت لباسشویی و شستن لباس ها برای کودکان بسیار جذاب است و آن ها برای تماشا، ناخودآگاه به صفحه نمایش و دکمه ها دست می زنند. پس بهتر است برای جلوگیری از مشکلات احتمالی، حتما از قفل کودک استفاده کنید.

در انتها لازم به ذکر این نکته است که میتوانید برای فعال یا غیرفعال کردن قفل کودک لباسشویی خود در مدل های دیگر از این روش ها کمک بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − هفت =