امروزه کابل HDMI یکی از پر کاربرد ترین کابل های متصل به تلویزیون است که تصویر و صدا را از دستگاه های دیجیتالی به تلویزیون منتقل می کند. ممکن است برخی از مشکلات موجب شود که کابل HDMI به درستی کار نکند و یا سیگنال HDMI توسط دستگاه های متصل شده شناسایی نشود. در چنین موقعیت هایی شما می توانید با راهکارهایی که در این مقاله در اختیارتان قرار می دهیم به راحتی مشکل به وجود آمده را حل کنید.

در صورتی که موفق به حل مشکل HDMI نشدید، می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید و به صورت رایگان از مشاوره های کارشناسان ما در مجموعه بهره مند شوید یا می توانید با پر کردن فرم درخواست تعمیرکار، به راحتی درخواست مشکل خود را ثبت نمایید تا تکنسین ما جهت عیب یابی تلویزیون سامسونگ، دوو، ال جی، اسنوا و... به محل شما اعزام شود.

عیب یابی پورتHDMI و رفع مشکل کار نکردن آن

مراحل عیب یابی پورتHDMI عبارت است از:

عیب یابی مشکل HDMI در تلویزیون های HDR

یکی از مشکلات رایجی که با پیاده سازی HDR بر روی تلویزیون های 4K Ultra HD به وجود می آید، عدم اتصال کابل HDMI به تلویزیون است. اگر تلویزیون شماHDR است با روش های زیر می توانید مشکل کار نکردن HDMI را حل کنید.

مشکل اتصال HDMI هنگام اتصال لپ تاپ به تلویزیون

ممکن است هنگام وصل کردن لپ تاپ به تلویزیون، کابل HDMI به درستی عمل نکند. در این لحظه شما باید بررسی کنید که آیا لپ تاپ از خروجی کابل اچ دی ام آی پشتیبانی می کند یا خیر. برای این کار شما باید مراحل زیر را طی کنید:

مشکل پورت HDMI در تلویزیون

مشکل اتصال HDMI و DVI

در برخی از مواقع ما برای اتصال برخی از دستگاه های دیجیتالی نیاز به تبدیل HDMI به DVI داریم. یکی از تفاوت های بارز کابل HDMI با کابل DVI این است که کابل اچ دی ام آی می تواند هم سیگنال تصویر و هم صدا را به تلویزیون انتقال دهد اما DVI تنها می تواند سیگنال تصویر را به تلویزیون انتقال دهد. اگر هنگام استفاده از این دو کابل هیچ تصویری بر روی تلویزیون شما نمایش داده نشد، به احتمال زیاد مبدل تان به مشکل خورده است و باید آن را تعمیر نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + شش =