ماکروفر امروزه به یکی از لوازم ضروری در خانه تبدیل شده است که خانم ها می توانند با استفاده از این وسیله، انواع کیک، شیرینی، غذا و... را درست کنند. این وسیله کاربردی ممکن است به علت استفاده زیاد و یا هر علت دیگری، موجب ایرادات فنی شود. یکی از رایج ترین مشکلات فنی که ممکن است برای ماکروفر شما به وجود آید، کار نکردن دکمه های روی پنل مایکروفر است. کار نکردن دکمه های روی ماکروفر می تواند یکی از کلافه کننده ترین مشکلات باشد؛ چرا که ممکن است در لحظه هایی که شما وقت گرم کردن غذا را ندارید و میخواهید در کمترین زمان غذای تان را گرم کنید، این دکمه ها کار نکنند و موجب کلافه شدن شما شوند.

در صورت بروز چنین مشکلی، چنانچه خودتان زمان بررسی و عیب یابی دستگاه را ندارید، می توانید با شماره های موجود در سایت تماس گرفته و برای عیب یابی ماکروفر، درخواست اعزام تعمیرکار به محل را ثبت نمایید. در غیر این صورت می توانید با مطالعه این مقاله که توسط کارشناسان مجرب دیبا سازان باران تدوین شده است، مشکل کار نکردن دکمه های روی مایکروویو را به راحتی حل نمایید. البته در برخی از موارد، رفع مشکل نیازمند تخصص و مهارت تعمیر می باشد که بهتر است این کار را به تعمیرکاران و تکنسین های خبره ما بسپارید.

انواع دکمه های روی پنل مایکروفر

همانطور که گفتیم، ماکروفر یکی از لوازم کاربردی در خانه است که کار پختن، گرم کردن، یخ زدایی و... را انجام می دهد. بر روی پنل این دستگاه دکمه های مختلفی وجود دارد که هر کدام وظایف گوناگونی را بر عهده دارند. دکمه های روی پنل مایکروفر به دو نوع لمسی و معمولی تقسیم می شوند که عبارت است از:

علت های خراب شدن و کار نکردن دکمه های روی ماکروفر

در صورت استفاده نادرست از دکمه های موجود بر روی ماکروفر، به مرور زمان این دکمه ها از کار افتاده و نیاز به تعمیر پیدا می کنند. خراب شدن دکمه های ماکروفر می تواند علت های گوناگونی داشته باشد که در ادامه هر کدام را به صورت جداگانه بررسی می نماییم.

مشکلات رایج ماکروفر

علت کار نکردن دکمه لمسی مایکروفر

دکمه های لمسی که بر روی پنل دستگاه قرار دارند، به دو علت ممکن است دچار مشکل شوند. علت خرابی دکمه های لمسی عبارت است از:

توجه داشته باشید که اگر تنها برخی از دکمه های موجود بر روی صفحه کنترل دستگاه شما کار نمی کند، به احتمال زیاد پنل ماکروفر دچار مشکل شده و نیاز به تعمیر و یا تعویض دارد. در غیر این صورت، مشکل می تواند از برد اصلی دستگاه باشد که بسیار حساس و نگران کننده است. به همین خاطر بهتر است که این مشکل را هرچه زود تر بررسی و رفع نمایید.

علت کار نکردن دکمه های معمولی ماکروفر

در صورتی که ماکروفر شما دارای دکمه های معمولی است، باید علت کار نکردن آنها را در بخش های دیگر ماکروفر جستجو نمایید. علت های خراب شدن دکمه های ماکروفر عبارت است از:

در صورتی که موارد زیر را بررسی کردید و مشکل حل نشد، می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید و با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

سخن پایانی

توجه داشته باشید که تعمیر و عیب یابی ماکروفر ال جی، سامسونگ، بوش ،دوو و... لازمه داشتن دانش فنی و تجربه می باشد. در صورتی که از مهارت و دانش مناسبی بر خوردار نیستند، بهتر است که عیب یابی و تعمیر ماکروفر ال جی، سامسونگ، دوو، بوش و... را به تکنسین ها و تعمیرکاران خبره و مجرب ما بسپارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − چهار =