یکی از لوازم ضروری در هر خانه، اسپیلت یا کولر گازی می باشد. این دستگاه در تابستان و زمستان کاربرد داشته و موجب خنک شدن یا گرم شدن خانه می شود. یکی از رایج ترین مشکلاتی که ممکن است برای کولر گازی ال جی، سامسونگ، دوو و... شما به وجود آید، یکسره شدن یا اتومات نکردن دستگاه است. توجه داشته باشید که این مشکل می تواند هزینه های بسیار سنگینی داشته باشد و دو برابر هزینه ای که برای دستگاه پرداخت کرده اید، برای شما هزینه در بر داشته باشد. پس بهتر است که این مشکل را جدی بگیرید بلافاصله نسبت به تعمیر آن اقدامات لازم را انجام دهید.

مرکز تعمیر دیبا سازان یکی از معتبر ترین مراکز در زمینه تعمیر و سرویس لوازم خانگی می باشد که تکنسین ها و کارشناسان حرفه ای و متخصصی را در خود جای داده است. مرکز مجاز ما دارای بیش از 20 سال تجربه در زمینه تعمیرات تخصصی انواع برند های سامسونگ، ال جی، دوو و... می باشد. شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از هزینه های تعمیر با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

اسپیلت یکی از لوازم کاربردی در تمامی فصول می باشد که ممکن است زمانی دچار مشکل شود و نیاز به تعمیر پیدا کند. ما در این مقاله به صورت کامل به بررسی یکی از رایج ترین مشکلاتی که ممکن است برای دستگاه شما به وجود آید پرداخته ایم. شما با مطالعه این مقاله اطلاعات جامعی را از نحوه عیب یابی دستگاه، علت اتومات نکردن کولر گازی و... را به دست خواهید آورد.

یکسری کار کردن اسپیلت با اتومات نکردن آن تفاوتی دارد؟

توجه داشته باشید که یک سره کار کردن کولر گازی همان اتومات نکردن آن است. همانطور که می دانید، اسپیلت بر خلاف کولر آبی به صورت یک سره کار نمی کند؛ چرا که این دستگاه می تواند در مدت زمان کمی محیط را به درجه دلخواه شما برساند و به صورت خودکار خاموش شود. اگر زمانی اسپیلت سامسونگ، ال جی، دوو و هر برند دیگری دچار مشکل یکسره کار کردن شد، بهتر است به این مشکل توجه کرده و آن را پیش تعمیرکار متخصصی ببرید.

نحوه کار کردن فن در انواع کولر گازی

علت های اتومات نکردن کولر گازی

یکسره کار کردن اسپیلت علت های مختلفی دارد که ما در این بخش به صورت کامل به آن می پردازیم.

در ادامه هر کدام از علت های اتومات نکردن اسپیلت را به صورت کامل بررسی کرده و راهکار رفع مشکل را بیان می کنیم. البته بهتر است که عیب یابی و تعمیر کولر گازی را به متخصصی و تکنسین های مجرب و متخصص بسپارید؛ چرا که این دستگاه از تکنولوژی های جدیدی ساخته شده است و هر کسی قادر به تعمیر آن نیست و ممکن است آسیب های بیشتری را به دستگاه وارد کند.

خرابی برد الکترونیکی اصلی کولر گازی

یکی از مشکلات رایجی که ممکن است برای اسپیلت شما به وجود آید، خرابی برد الکترونیکی اصلی آن است. برد یکی از قطعات اصلی دستگاه به شمار می آید که تامین کننده ولتاژ تمامی قطعات داخلی کولر گازی می باشد. چنانچه این قطعه دچار مشکل فنی شود، کولر گازی به صورت مداوم کار می کند. توجه داشته باشید که برد یکی از قطعات اصلی دستگاه است و باید بلافاصله بررسی و تعمیر شود.

خرابی ترمیستور کولر گازی

یکی دیگر از قطعات داخلی اسپیلت، ترمیستور نام دارد. این قطعه وظیفه اندازه گیری دمای اتاق را بر عهده داشته تا به اسپیلت دستور دهد که روشن و خاموش شود. اگر این قطعه دچار مشکل فنی شود قادر نخواهد بود که دمای اتاق را اندازه بگیرد و به دستگاه دستور خاموش شدن را نمی دهد. به همین خاطر دستگاه به صورت یکسره کار می کند. بهتر است برای تعمیر ترمیستور از تکنسین و تعمیرکار متخصص کمک بخواهید.

خرابی ترموستات اسپیلت

یکی دیگر از مشکلاتی که موجب بکسره کار کردن کولر گازی می شود، خرابی ترموستات دستگاه است. این قطعه وظیفه بررسی دمای هوا را بر عهده داشته و دستور توقف یا کار کردن دستگاه را می دهد. در صورتی که این قطعه دچار مشکل شود، کولر گازی اتومات نشده و به صورت یکسره کار می کند. لازم به ذکر است که بگوییم، بهتر است برای تعمیر این قطعه از تعمیرکار متخصص کمک بخواهید.

نقص فنی در اتصال کوتاه ترموستات کنترل دما

ترموستات کنترل دما یکی دیگر از قطعات کولر گازی می باشد که در صورت نقص فنی در این قطعه و کوتاه شدن اتصال ترموستات، ولتاژ به صورت دائم به کمپرسور رسیده و اسپیلت به صورت مداوم کار می کند. برای بررسی این قطعه می توانید از یک مولتی متر استفاده نمایید تا در صورت رسانندگی ترموستات، بلافاصله جهت تعمیر و تعویض آن اقدامات لازم را انجام دهید.

معیوب شدن برد رله کولر گازی

یکی دیگر از قطعاتی که خراب شدن آن موجب یکسره کار کردن کولر گازی می شود، برد رله است. این قطعه وظیفه تامین ولتاژ بیشتر را برای اسپیلت فراهم می آورد و هنگامی که در عملکردش اختلالی به وجود آید، این ولتاژ به صورت دائمی ارسال می شود و کولرگازی به صورت مداوم کار می کند. برای تعویض و تعمیر این قطعه نیز باید با متخصصین و تعمیرکاران ما در تماس باشید.

کثیف شدن کویل های کندانسور

از دیگر قطعات مهم و اساسی در کولر گازی، کویل های کندانسور هستند. این قطعات وظیفه دارند تا گرمای مبرد را جذب کرده و به خاموش شدن دستگاه کمک نمایند. در صورتی که کویل های کندانسور کثیف شده باشند، قادر نخواهند بود که گرما را به درستی جذب نمایند به همین خاطر اسپیلت به صورت مداوم کار می کند. برای رفع این مشکل کافی است که کویل ها را تمیز نمایید.

خرابی برد کنترل دما

از دیگر قطعات مهم و اساسی در کولر گازی، کویل های کندانسور هستند. این قطعات وظیفه دارند تا گرمای مبرد را جذب کرده و به خاموش شدن دستگاه کمک نمایند. در صورتی که کویل های کندانسور کثیف شده باشند، قادر نخواهند بود که گرما را به درستی جذب نمایند به همین خاطر اسپیلت به صورت مداوم کار می کند. برای رفع این مشکل کافی است که کویل ها را تمیز نمایید.

سخن پایانی

به طور کلی، کولر گازی از جدید ترین تکنولوژی های روز ساخته و تولید شده است. به همین خاطر تعمیر و سرویس آن کار هرکسی نمی باشد و فرد باید تخصص، مهارت، تجربه و آموزش های کافی را در این زمینه دارا باشد. به هیمن خاطر توصیه ما به شما عزیزان این است که فریب افراد سودجو را نخورید و تعمیرات دستگاه خود را به تعمیرگاه ها و مراکز مجاز معتبر بسپارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 3 =