امروزه ماشین ظرفشویی به یکی از کاربردی ترین لوازم آشپزخانه تبدیل شده است. این دستگاه پیشرفته و کار راه انداز تحول بزرگی را در شستن ظرف های خانه به وجود آورده است. هنگامی که از سرکار به خانه می آیید و یا هنگامی که مهمان های زیادی در خانه دارید، دیگر نیازی به ساعت ها شستن ظرف ها ندارید و به راحتی با چیدن آنها در ماشین ظرفشویی کار شستن ظرف ها را به اتمام می رسانید. برند های زیادی از ماشین ظرفشویی در بازار وجود دارد که محبوب ترین آنها برند سامسونگ، بوش، ال جی، دوو و... می باشد. مرغوب بودن این برند ها به معنای خراب نشدن دستگاه نیست و ممکن است دستگاه شما زمانی دچار نقص فنی شود. عیب یابی ماشین ظرفشویی به راحتی می تواند مشکل به وجود آمده را پیدا و آن را رفع نماید.

البته این کار باید توسط تکنسین ها و تعمیرکاران خبره صورت پذیرد و به همین راحتی ها هم نمی باشد. هنگامی که ماشین ظرفشویی دچار مشکل می شود، سوالاتی برای تان پیش می آید مانند ماشین ظرفشویی دچار چه مشکلی شده است؟ عیب یابی ظرفشویی را چگونه باید انجام داد؟ چگونه با تعمیرگاه مجاز برای تعمیر ظرفشویی تماس بگیریم؟ و... .

برای پاسخ به این سوالات کافی است که تا پایان این مطلب همراه ما باشید تا آگاهی لازم را از عیب یابی ماشین ظرفشویی به دست آورید. ما در این مطلب مشکلات متداول ماشین ظرفشویی را بررسی می نماییم و راهکار هایی را برای حل این مشکلات بیان می کنیم.

لازم به ذکر است که بگوییم، تعمیرگاه مجاز دیبا سازان یکی از معتبر ترین تعمیرگاه های مجاز برای تعمیر تخصصی ظرفشویی ال جی، سامسونگ، بوش، دوو و... می باشد که خدمات خود را هم به صورت آنلاین و هم به صورت حضوری ارائه می دهد. شما می توانید جهت ثبت درخواست با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید و یا فرم درج شده در سایت را تکمیل نمایید.

عیب یابی ماشین ظرفشویی چگونه است؟

مشکلات متداولی که ممکن است برای ماشین ظرفشویی به وجود آید، با بررسی و عیب یابی دستگاه قابل حل است؛ اما عدم توجه به آن ممکن است موجب خرابی کامل دستگاه شود. مشکلات متداولی که برای ماشین ظرفشویی ها به وجود می آید، عمومی است و ربطی به نوع برند و مدل دستگاه ندارد. عیب یابی ماشین ظرفشویی ال جی ،سامسونگ، بوش، دوو و... نیازمند دانش و تخصص در این زمینه می باشد. به همین خاطر، اگر شما تخصص و مهارت کافی را در عیب یابی ظرفشویی ندارید، بهتر است با متخصصین و کارشناسان ما در مجموعه در تماس باشید.

توجه داشته باشید که عیب یابی و سرویس ماشین ظرفشویی هر 3 ماه یا 6 ماه یک بار می تواند موجب برطرف شدن نقص های جزئی دستگاه شود. با برطرف شدن این مشکلات جزئی، ظرفشویی شما دیگر نیازی به تعمیرات اساسی نخواهد داشت.

ما در مجموعه گسترده دیبا سازان، نگرانی شما را از جهت پیدا کردن تعمیرکار متخصص و با تجربه بر طرف می کنیم. در صورتی که ظرفشویی تان هر گونه مشکل و ایرادی داشت کافی است با شماره 47278-021 تماس بگیرید. متخصصین ما در کمتر از 1 ساعت با هماهنگی شما، به محل اعزام خواهند شد.

مشکلات متداول ماشین ظرفشویی

مشکلات متداولی که برای هر ظرفشویی با هر برند و مدلی ممکن است به وجود آید عبارت است از:

تمامی این مشکلات ممکن است زمانی برای دستگاه شما به وجود آید که با آگاهی از آن می توانید از به وجود آمدن چنین مشکلاتی جلوگیری نمایید.

مشکلات متداول ماشین ظرفشویی

سر و صدای غیر طبیعی ماشین ظرفشویی

یکی از رایج ترین مشکلاتی که ممکن است برای ظرفشویی به وجود آید، سر و صدای غیر طبیعی آن می باشد. توجه داشته باشید که ماشین ظرفشویی در حالت طبیعی دارای سر و صدا می باشد؛ اما سر و صدای زیاد و بیش از اندازه قطعا نشانه وجود مشکل و نقص فنی در ظرفشویی است. البته در برخی از موارد نیز درست نچیدن ظروف در ماشین ظرفشویی می تواند موجب برخورد بازو های آبپاش با ظروف شود و سر و صدایی را ایجاد نماید. با چیدن درست ظرف ها در ماشنی ظرفشویی می توانید مشکل سر و صدای آن را به راحتی حل نمایید. البته می توانید با خواندن مقاله نحوه چیدن ظروف در ماشین ظرفشویی از چگونگی چیدن ظروف در این دستگاه آگاه شوید.

صدای غیر طبیعی ظرفشویی می تواند از خرابی پمپ آن باشد. معیوب شدن پمپ ماشین ظرفشویی مشکل جدی است و باید توسط تکنسین بررسی و رفع شود.

بوی بد و نامطبوع داخل ماشین ظرفشویی

یکی از رایج ترین مشکلاتی که برای تمامی مدل های ظرفشویی ممکن است به وجود آید، بوی بد داخل آن است. هنگام باز کردن درب ماشین ظرفشویی ممکن است بوی نامطبوعی را احساس کنید. عدم توجه به این مشکل در دراز مدت، موجب می شود که بوی نامطبوع تری را از داخل ظرفشویی تان حس کنید. یکی از علت های بوی بد داخل دستگاه می تواند از گرفتگی فیلتر تخلیه توسط ذرات غذا، چربی ها و... باشد.

با بیرون آوردن فیلتر تخلیه ظرفشویی و شستن آن می توانید این مشکل را به راحتی حل نمایید. البته در برخی از موارد منشا این بو می تواند از گرفتگی سوراخ های بازو آبپاش باشد.

روشن نشدن ماشین ظرفشویی

یکی از نگران کننده ترین مشکلاتی که ممکن است برای ماشین ظرفشویی شما به وجود آید، روشن نشدن آن است. روشن نشدن ظرفشویی می تواند علت های گوناگونی داشته باشد. یکی از اصلی ترین علت های روشن نشدن ظرفشویی، می تواند وصل نبودن دوشاخه آن به پریز برق باشد. برای رفع این مشکل کافی است، پریز برق، جعبه تقسیم و فیوز ها را بررسی نمایید و از سالم بودن آنها اطمینان حاصل کنید.

در صورتی که مشکل روشن نشدن ظرفشویی از برق آن نبود، باید قفل درب دستگاه و میکروسوئیچ آن را بررسی نمایید؛ چرا که باز بودن درب ظرفشویی موجب می شود که جریان برق دستگاه وصل نشود. در صورتی که قفل دستگاه سالم بود باید تایمر و کنترل الکترونیکی آن را بررسی نمایید. البته بررسی این موارد را بهتر است به تکنسین و تعمیرکار معتبر ما بسپارید.

تمیز نشستن ظرف ها در ظرفشویی

در برخی از موارد ممکن است مشاهده کنید که ماشین ظرفشویی تان به خوبی ظروف را نمی شوید. تمیز نشستن ظروف توسط ماشین ظرفشویی، برای افراد بسیار نا امید کننده است؛ چرا که باید دوباره ظروف را بشویند. یکی از علت های تمیز نشستن ظروف، چیدن نادرست ظرف ها در ظرفشویی است. در صورتی که ظروف را به درستی در ظرفشویی چیده اید، علت تمیز نشستن آنها توسط ظرفشویی می تواند معیوب بودن بازو های شستشو، فشار کم آب، مرغوب نبودن پودر شوینده و... باشد.

برای رفع این مشکلات بهتر است با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید و با مشاورین ما مشورت نمایید.

پر نشدن ماشین ظرفشویی از آب

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است برای ماشین های ظرفشویی به وجود آید، پر نشدن آنها از آب می باشد. ظرفشویی برای شستن مناسب ظروف به آب نیاز دارد. اگر این دستگاه عملیات آبگیری را به درستی انجام ندهد، سیکل شستشو ظروف دچار اختلال می شود. یکی از علت های پر نشدن ظرفشویی از آب، می تواند خرابی درب آن باشد. هنگامی که درب ظرفشویی به درستی بسته نشود، دستگاه فرمان ورود آب به دستگاه را صادر نمی کند.

یکی دیگر از علت های عدم ورود آب به دستگاه، معیوب بودن شیر ورودی آب یا شیر برقی می باشد. چنانچه این دو قطعه در ظرفشویی دچار مشکل شده باشند باید به کمک یک تکنسین آنها را تعمیر نمایید. یکی دیگر از علت های عدم ورود آب به ظرفشویی شیلنگ ورودی آب می باشد. اگر این شیلنگ مسدود شده باشد و یا پیچ و خم داشته باشد، مانع ورود آب به دستگاه می شود. خرابی سوئیچ شناور دستگاه نیز از دیگر علت های عدم ورود آب به دستگاه می باشد که باید توسط تکنسین بررسی و تعمیر شود.

نشتی آب در ماشین ظرفشویی

از مشکلات رایج ماشین های ظرفشویی، نشتی آب است. ممکن است شما هنگام شستن ظروف توسط ماشین ظرفشویی، مقدار زیادی آب را زیر دستگاه مشاهده کنید. هنگام بروز این مشکل به احتمال زیاد یکی از قطعات داخلی دستگاه دچار آسیب شده است. یکی از علت های بروز این مشکل، معیوب بودن واشر لاستیکی و بست درب ظرفشویی می باشد. همچنین می تواند مشکل در پمپ و یا بست پمپ باشد که ترک خورده است. جهت رفع این مشکل و عیب یابی ظرفشویی بهتر است با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

عدم تخلیه آب ماشین ظرفشویی

یکی از مشکلات رایجی که ممکن است برای ماشین ظرفشویی به وجود آید، عدم تخلیه آب آن می باشد. هنگامی که ماشین ظرفشویی سیکل تخلیه آب را انجام ندهد، آب داخل دستگاه باقی می ماند. توجه داشته باشید که هنگام به وجود آمدن این مشکل بهتر است هرچه سریع تر آن را بر طرف نمایید؛ چرا که منجر به سرریز شدن آب در دستگاه می شود و خسارت های زیادی را به دنبال خواهد داشت. علت اصلی این مشکل می تواند خرابی پمپ تخلیه و یا مسدود بودن آن باشد. در این صورت شما باید پمپ را به طور کامل تعویض نمایید.

اگر مشکل از خرابی پمپ دستگاه نبود، شما باید گرفتگی فیلتر، گرفتگی شیلنگ تخلیه و گرفتگی شیلنگ فاضلاب را بررسی نمایید. در برخی از مواقع پیچ و خم های موجود در شیلنگ می تواند علت اصلی تخلیه نشدن آب دستگاه باشد. جهت رفع این مشکل به صورت اصولی می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

خشک نشدن ظرف ها در ماشین ظرفشویی

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است برای ماشین ظرفشویی به وجود آید، خشک نکردن ظروف می باشد. خشک نکردن ظروف می تواند علت های بسیاری داشته باشد مثل خرابی هیتر، خرابی المنت های دستگاه، خرابی ترموستات و... . المنت گرمایی دستگاه یا همان هیتر، یکی از اصلی ترین قطعات داخل ظرفشویی است که در صورت خرابی در سیکل خشک کردن ظروف اختلال ایجاد می کند. توجه داشته باشید که در صورت خرابی این قطعه، بهتر است آن را تعویض کنید.

ترموستات ظرفشویی نیز یکی از قطعات مهم در این دستگاه است که وظیفه کنترل دما را برعهده دارد. می توانید با استفاده از یک مولتی متر از سالم بودن این قطعه در ظرفشویی اطمینان حاصل کنید. از دیگر علت هایی که می تواند موجب خشک نشدن ظروف در ظرفشویی شود، وجود مشکل در مخزن آبکشی و کلاهک شوینده می باشد. برای تعمیر و تعویض این قطعات بهتر است از یک تعمیرکار خبره کمک بخواهید.

لازم به ذکر است که بگوییم، عدم توجه به مشکلات به وجود آمده در ظرفشویی می تواند خسارت های بیشتری را به وجود آورد و هزینه های بیشتری را در بر داشته باشد. پس چنانچه مشکل فنی و غیر طبیعی را در دستگاه مشاهده کردید، بلافاصله با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید و از کارشناسان ما کمک بخواهید. تعمیر ظرفشویی کار تخصصی است و نیاز به مهارت و دانش کافی دارد؛ در نتیجه بهتر است تعمیر این دستگاه را به هر فردی نسپارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − شش =