یکی از رایج ترین دغدغه هایی که اکثر افراد با آن روبرو هستند، نحوه چیدن ظروف در ماشین ظرفشویی است. قطعا برای همه ما یک بار پیش آمده که برای شستن ظرف ها در مهمانی های بزرگ، بخواهیم ظروف بیشتری را در ماشین ظرفشویی قرار دهیم تا ظرفی برای شستشو با دست باقی نماند. چیدن ظرف های بیشتر در ماشین ظرفشویی، چنانچه مانع چرخیدن بازو های آبپاش شود و یا به درستی چیده نشوند، ممکن است موجب تمیز نشستن ظروف و یا ایجاد اختلال در سیکل شستشو شوند.

پر کردن بیش از حد ظرفشویی، کار اشتباهی است و موجب آسیب رساندن به قطعات داخلی دستگاه می شود. این کار در دراز مدت می تواند موجب خرابی ماشین ظرفشویی تان شود. توجه داشته باشید که اگر بیش از ظرفیت دستگاه آن را پر کنید، ممکن است با شسته نشدن درست ظروف نیز مواجه شوید. ما در مقاله دیگری از دیباسازن، قصد داریم تا نحوه درست چیدن ظروف در ظرفشویی سامسونگ، ال جی، بوش، دوو و... را به شما عزیزان آموزش دهیم تا بر اساس آن ظرف ها را به درستی در ظرفشویی قرار دهید.

لازم به ذکر است که بگوییم، برای تعمیرات اساسی و تخصصی ظرفشویی می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

نحوه چیدن ظرف ها در انواع ماشین ظرفشویی

ظرف های متنوعی در خانه ها وجود دارد که هر کدام باید به صورت درست در ظرفشویی چیده شوند. ظروفی که معمولا خانم ها در ماشین ظرفشویی قرار می دهند، عبارت است از:

هر کدام از این ظروف را باید با توجه به توضیحات زیر در ماشین ظرفشویی قرار دهید.

نحوه چیدن بشقاب ها در ماشین ظرفشویی

نحوه چیدن بشقاب ها در ماشین ظرفشویی باید با دقت انجام گیرد. توجه داشته باشید که برای چیدن بشقاب ها در ظرفشویی، ابتدا باید آنها را از بزرگ به کوچک مرتب نمایید و به همین ترتیب در دستگاه قرار دهید. این ترتیب چینش بشقاب ها باید به سمت مرکز ظرفشویی باشد. می توانید ظرف هایی را که ابعاد مشابه دارند را در کنار یک دیگر قرار دهید. توجه داشته باشید که تمامی ظروف به سمت داخل تمایل داشته باشند. این نکته را در نظر داشته باشید که بازو های آبپاش که وظیفه شستن ظرف ها را بر عهده دارند، در مرکز دستگاه قرار گرفته اند.

به همین خاطر بهتر است بشقاب ها را به گونه ای بچینید که تمایل شان به سمت مرکز دستگاه باشد.

نحوه چیدن قابلمه و تابه در ماشین ظرفشویی

نحوه چیدن قابله ها و تابه ها در ماشین ظرفشویی بسیار مهم است. برای چیدن این ظروف بزرگ، لازم است که به نحوه چرخش بازو های آبپاش، هنگام شستشوی ظروف دقت نمایید. این کار به این خاطر است که از به وجود آمدن اختلال در روند شستشوی ظروف جلوگیری کنید. اگر بدون توجه به نحوه چرخش بازو های آبپاش، قابلمه و تابه را در ظرفشویی قرار دهید، ممکن است ،دسته آنها مانع چرخش بازو های دستگاه شود و در روند شستشو اختلال ایجاد کند.

نحوه چیدن انواع لیوان در ماشین ظرفشویی

نحوه چیدن انواع لیوان در ماشین ظرفشویی

معمولا ماشین ظرفشویی های ال جی ،سامسونگ، بوش، دوو و... دارای دو طبقه هستند که طبقه اول مخصوص به لیوان و بشقاب های کوچک می باشد و طبقه دوم مخصوص قابلمه، ماهیتابه، بشقاب های بزرگ و...می باشد. توجه داشته باشید که برای چیدن لیوان ها در ظرفشویی، باید آنها را برعکس قرار دهید و مابین شان کمی فاصله بگذارید تا دچار ساییدگی نشوند.

نحوه چیدن قاشق و چنگال در ماشین ظرفشویی

معمولا تمامی ماشین های ظرفشویی، دارای سبدی هستند که مخصوص قرارگیری قاشق و چنگال است. برای چیدن قاشق و چنگال ها در آن سبد بهتر است که هر کدام را به صورت جداگانه در یک دسته بندی قرار دهید. به عنوان مثال کارد ها را در یک قسمت، چنگال ها را در یک قسمت و قاشق ها را در قسمت دیگری بچینید. اگر تعداد قاشق و چنگال هایتان کم است می توانید آنها را با فاصله قرار دهید تا به خوبی شسته شوند؛ در غیر این صورت بهتر است که آنها را دو به دو به صورت پایین و بالا قرار دهید تا خیال تان از شستن آنها راحت باشد.

سخن پایانی

ما در مقاله نحوه چیدن ظروف در ماشین ظرفشویی، چگونگی چیدن درست ظرف ها را به شما عزیزان آموختیم. توجه داشته باشید که درست چیدن ظرف ها به قدری حائز اهمیت است که اگر به درستی انجام نشود، می تواند موجب خراب شدن ظرفشویی گردد. همچنین درست نچیدن ظروف می تواند موجب تمیز نشستن بشقاب ها و یا قابلمه ها شود. به هیمن خاطر، برای چیدن ظرف ها در ماشین ظرفشویی در وهله اول از دفترچه راهنما استفاده کنید و در صورت نبود دفترچه راهنما، طبق موارد بالا ظروف را در ظرفشویی بچینید.

چنانچه ظرفشویی تان دچار مشکلات حاد شد، می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید و از کارشناسان ما کمک بخواهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × سه =