امروزه با پیشرفت لوازم برقی، کار شستن ظرف ها راحت تر از قبل شده است. شما می توانید با خرید یک ماشین ظرفشویی، کار شستن ظرف ها را به آن بسپارید و به دیگر کار هایتان در خانه برسید. ماشین ظرفشویی نیز همانند دیگر لوازم برقی عمر مفیدی داشته و ممکن است پس از سال ها استفاده دچار مشکلات جزئی شود و نیاز به ریست کردن و یا تعمیر داشته باشد. ریست کردن ماشین ظرفشویی موجب می شود که اشکالات فنی آن بر طرف شود و دستگاه همانند قبل به کار خود ادامه دهد.

هنگامی که ظرفشویی تان دچار مشکلات فنی می شود، نیاز به عیب یابی و تعمیر دارد. تعمیر ظرفشویی بوش، ال جی، سامسونگ و... کار تخصصی است و نباید آن را ساده تلقی کرد. به همین علت بهتر است که عیب یابی این دستگاه را نمایندگی تعمیر ظرفشویی دیبا سازان بسپارید. متخصصین ما با تجربه بالایی که دارند، به صورت کامل مشکل به وجود آمده را حل می کنند. البته برخی از مشکلات با ریست کردن ظرفشویی قابل حل است.

شاید برای شما هم سوال باشد که ریست کردن ظرفشویی به چه شکلی است؟ چگونه ماشین ظرفشویی را ریست کنیم؟ نحوه ریست کردن ظرفشویی سامسونگ به چه شکلی است؟ چگونه ظرفشویی ال جی را ریست کنیم؟ و از این قبیل سوالات که با مطالعه این مقاله به راحتی می توانید پاسخ آن ها را دریافت کنید.

چه زمانی باید ماشین ظرفشویی را ریست کنیم؟

ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که دکمه های پنل کنترلی ظرفشویی را فشار دهید؛ اما دستگاه هیچ تغییری نکند و یا ممکن است در برخی از موارد هم ممکن است مشاهده کرده باشید که پنل کنترلی شما قفل شده، آب ظرفشویی گرم نشده و مشکلاتی از این قیبل برای ظرفشویی تان به وجود آمده است. این اختلالات در ظرفشویی با ریست کردن آن به راحتی قابل حل کردن است. گاهی نیز ممکن است مشاهده کنید که کد خطا بر روی پنل ظرفشویی تان ایجاد شده است. کد های خطا ماشین ظرفشویی و چشمک زدن چراغ های دستگاه نیز با ریست کردن دستگاه قابل حل است.

نحوه ریست کردن ماشین ظرفشویی

ریست ماشین ظرفشویی به چند روش امکان پذیر است. در جدید ترین مدل های ماشین ظرفشویی، ریست کردن آن با دکمه ریست انجام می گیرد. برای ریست کردن این دسته از ظرفشویی ها کافی است دکمه ریست آنها را به مدت چند ثانیه نگه دارید. ریست کردن ظرفشویی ممکن است چند دقیقه زمان ببرد که با روشن شدن آن مشکلات فنی جزئی کاملا بر طرف شده است. اگر ماشین ظرفشویی شما دارای دکمه ریست می باشد، آموزش ریست کردن ظرفشویی تان به پایان رسیده است؛ اما اگر ظرفشویی دارای این دکمه نیست در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا نحوه ریست ظرفشویی بدون دکمه را به شما عزیزان آموزش دهیم.

نکته حائز اهمیت در ریست کردن ماشین ظرفشویی این است که در برخی از مدل های ظرفشویی، از دکمه power یا start و یا cancel به جای دکمه ریست استفاده می شود. شما کافی است چند ثانیه این دکمه را نگه دارید تا دستگاه تان ریست شود.

ریست ماشین ظرفشویی بدون دکمه

ریست ماشین ظرفشویی بدون دکمه

در برند های مختلف ظرفشویی دکمه ریست در مکان های مختلفی قرار داد. به همین علت در برخی از موارد نمی توان آن را پیدا کرد. در مدل های قدیمی تر ماشین ظرفشویی شما چنین دکمه ای بر روی پنل کنترلی دستگاه نخواهید یافت. در این موارد می توانید از دو روش برای ریست کردن ظرفشویی استفاده کنید. اولین روش قطع جریان برق است و دومین روش فشار دادن ترکیبی دکمه های ماشین ظرفشویی می باشد.

1. روش اول

این روش بر روی ظرفشویی های کنمور، فریجیدر، ویرپول ،میتگ و… کاربرد دارد. در این روش ابتدا سه دکمه متوالی از پنل را باید بدون وقفه فشار داده و این کار را تا 2 مرتبه تکرار نمایید. در اینجا شما الگوی 123/123/123 را شکل می دهید. پس از آن خواهید دید که چراغ های LED ظرفشویی روشن شده است. حال برای تکمیل مراحل ریست، باید باید دکمه Cancel را بزنید و یا درب ظرفشویی را ببندید.

2. روش دوم

ریست ماشین ظرفشویی ال جی، سامسونگ، پاکشوما، بوش، میتگ، ویرپول، جنرال الکتریک و… ممکن است کمی با روش های ریست متفاوت باشد. برای انجام این کار شما باید یکی از دکمه هایی که بر روی پنل ظرفشویی قرار گرفته است را به مدت 3 تا 30 ثانیه نگه دارید تا دستگاه ریست شود. این دکمه در برند های مختلف متفاوت است. برخی از دکمه های  روی ظرفشویی که می تواند موجب ریست شدن آن شود عبارت  است از:

دکمه power

دکمه  start

دکمه Drain

دکمه cancel

با فشار دادن یکی از این دکمه ها به مدت 3 تا 30 ثانیه می توانید دستگاه خود را ریست کنید. ریست دستگاه ممکن است 2 دقیقه زمان ببرد.

3. روش سوم

چنانچه روش های ذکر شده را انجام دادید؛ اما نتیجه ای نگرفتید می توانید این روش را برای ریست ظرفشویی امتحان کنید. در ابتدا دکمه heated dry را انتخاب کرده و بلافاصله پس از آن دکمه standard wash را انتخاب کنید. حال باید این مرحله به 3 مرتبه انجام دهید به طوری که الگوی 12/12/12 شکل گیرد. حال باید درب ظرفشویی را ببندید تا ریست شدن دستگاه صورت گیرد.

4. روش چهارم

یکی دیگر از روش های ریست کردن ماشین ظرفشویی فشار داده دو دکمه می باشد. اگر در روش قبل دستگاه تان دارای دو دکمه standard wash یا heated dry نبود باید دو دکمه دیگر را انتخاب کنید و آن ها را به مدت 1 تا 3 دقیقه نگه دارید. پس از گذشت این مدت زمان دکمه را رها کرده و درب ظرفشویی را ببندید تا دستگاه ریست شود.

نحوه ریست ماشین ظرفشویی ال جی

شما عزیزان می توانیداز روش های ذکر شده به راحتی ظرفشویی ال جی خود را ریست نمایید. ریست این دستگاه کار چندان سختی نیست و با انتخاب چند دکمه امکان پذیر است. ریست کردن ماشین ظرفشویی ال جی معمولا با انتخاب دکمه ریست، قطع برق، نگه داشتن دکمه start و نگه داشتن دکمه cancel امکان پذیر است. در صورتی که موفق به ریست دستگاه نشدید می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید تا کارشناسان ما شما را راهنمایی کنند.

نحوه ریست ماشین ظرفشویی سامسونگ

برای ریست کردن ماشین ظرفشویی سامسونگ، می توانید از روش های ذکر شده نیز بهره ببرید. برای ریست ظرفشویی سامسونگ، معمولا از روش های قطع جریان برق و انتخاب دکمه ریست این دستگاه استفاده می شود. چنانچه قادر به انجام این کار نبودید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

نحوه ریست ماشین ظرفشویی بوش

ماشین های ظرفشویی بوش، یکی از برند های مرغوب در بازار است. این دستگاه روش های مختلفی را برای ریست کردن دارد مانند قطع جریان برق، نگه داشتن دکمه start نگه داشتن دکمه cancel، نگه داشتن دکمه ریست و نگه داشتن دکمه تخلیه.

ریست پنل کاربری ظرفشویی

ریست ماشین ظرفشویی انواع برند ها به طور کامل در این مقاله آموزش داده شد. در صورتی که هیچ یک از روش های ذکر شده بر روی دستگاه تان اجرا نشد، به احتمال زیاد برد کنترلی دستگاه تان دچار مشکل شده است. در این واقع باید از تکنسین های متخصص و ماهر برای تعمیر ظرفشویی کمک بخواهید؛ چرا که دستگاه نیاز به ریبوت شدن و یا ریست فنی دارد. ریست فنی تنها توسط تعمیرکاران صورت می گیرد و افراد عادی تجربه و توانایی انجام این کار را ندارند.

ریست فنی ظرفشویی به شرح زیر می باشد:

سخن پایانی

ما در این مقاله از دیبا سازان، به صورت جامع نحوه ریست ماشین ظرفشویی انواع برند ها را آموزش دادیم. همچنین بیان کردیم که ریست کردن دستگاه می تواند موجب بر طرف شدن بسیاری از خطا ها و مشکلات فنی ظرفشویی شود. چنانچه با ریست کردن ظرفشویی موفق به رفع مشکلات فنی و ارور های آن نشدید، بهتر است در اولین فرصت با شماره های موجود در سایت ما تماس بگیرید تا تعمیرکار کار آزموده و مجربی به محل تان اعزام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 3 =