شاید شما هم از اتو کردن لباس ها بعد از شستشو خسته شده اید. ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد کبعضی روزها لباس هایتان پس از شستشو خیلی چروک باشند و بعضی روز ها اصلا چروکی روی آنها نباشد؛ اما دلیل چیست؟ آیا راهکاری وجود دارد؟ اگر لباس های شما بعد از خارج شدن از ماشین لباسشویی، بیش از حد معمول چروک دارند، به احتمال زیاد مشکلی برای لباسشویی شما پیش آمده که باید حل شود. اگر برای رفع این مشکل نیازمند تعمیر کار و مشاوره هستید، می توانید از شماره های درج شده در سایت کمک بگیرید. هدف ما در این مقاله این است که به شما کاربران آموزش دهیم چگونه لباس ها را با کمترین میزان چروک از دستگاه خارج کنید تا نیازمند اتو و خشکشویی نباشند. در ادامه این مقاله، دلایل چروک شدن لباس ها در ماشین لباسشویی را بررسی خواهیم کرد و در مورد هریک توضیح خواهیم داد.

علت چروک شدن لباس ها در لباسشویی

ممکن است تمامی ماشین لباسشویی ها فارغ از برند و مدل های مختلف مثل: سامسونگ، ال جی، بوش، اسنوا و... این مشکل را داشته باشند اما علت چیست؟

نکته ای که جالب توجه است این است که، دور چرخش و دمای آب لباس های ضخیم و سنگین، با دور چرخش و دمای آب لباس های نازک و سبک، متفاوت است. پس همیشه به برچسب لباس ها و برنامه شستشویی که انتخاب می کنید، دقت کنید.

نکته ای که جالب توجه است این است که، دور چرخش و دمای آب لباس های ضخیم و سنگین، با دور چرخش و دمای آب لباس های نازک و سبک، متفاوت است. پس همیشه به برچسب لباس ها و برنامه شستشویی که انتخاب می کنید، دقت کنید.

دلایل رایج چروک شدن لباس ها در ماشین لباسشویی

در این قسمت، دلایل چروک شدن لباس ها در مدل های سامسونگ، ال جی، بوش، پاکشوما، آبسال، اسنوا و سایر برند ها را بررسی می کنیم.

 1. جدا کردن لباس هایی که کیفیت  و جنس متفاوت دارند

یکی از نکاتی که در چروک شدن لباس ها تاثیر بسزایی دارد که باید به آن توجه کنید، جدا کردن لباس ها است. قبل از ریختن لباس ها در مخزن ماشین لباسشویی، لباس های ضخیم و نازک را تفکیک کنید. دلیل این کار این است که برنامه و دمای شستشوی این لباس ها با یکدیگر متفاوت است. برای شستشوی مناسب و عملکرد بهتر، لباس ها را بر اساس جنس و رنگ جدا کنید. این کار به چروک نشدن لباس ها کمک می کند. برای هر گروه از لباس ها، برنامه شستشوی مخصوص خودش را تنظیم کنید

2. ظرفیت ماشین لباسشویی

اگر مخزن ماشین لباسشویی را بیش از حد ظرفیت آن پر کنید، به علت سنگین بودن مخزن و نچرخیدن کامل لباس ها و باز نشدن آن ها از یکدیگر، لباس ها و پارچه ها چروک می شوند و به درستی تمیز نمی شوند. پیشنهاد ما این است که همیشه سه چهارم مخزن لباسشویی را پر کنید، نه بیشتر و نه کمتر. همیشه از پر کردن ماشین لباسشویی بیش از حد ظرفیت آن خودداری کنید.

3. استفاده از شوینده های مناسب و نرم کننده ها برای جلوگیری از چروک شدن لباس ها

حتما برای شستشوی لباس ها از نرم کننده ها کمک بگیرید؛ زیرا علاوه بر بوی مطبوعی که دارند، لباس ها را تا شستشوی بعدی معطر نگه می دارند. و همچنین از الکتریسیته و ایجاد چین و چروک جلوگیری می کنند. استفاده از نرم کننده مناسب، به تثبیت رنگ لباس ها کمک می کند. توجه داشته باشید که با توجه به حجم لباس ها، از میزان مناسبی نرم کننده استفاده کنید تا به خوبی آبکشی شوند و اثری از آن ها روی لباس ها باقی نماند.

4. انتخاب دور خشک کن نامناسب دلیل چروک شدن لباس ها در ماشین لباسشویی

دور خشک کن در چروک نشدن لباس ها اهمیت زیادی دارد. همانطور که گفته شد، شما باید متناسب با جنس و ضخامت لباس ها، دور خشک کن مناسبی را برای آنها انتخاب کنید. اگر دور خشک کن لباسشویی را در حالت 100% قرار داده اید، لباس های شما کاملا چروک می شوند و باید این تنظیمات را عوض کنید. ما به شما بهترین گزینه خشک کن را پیشنهاد می کنیم که در این حالت لباس های شما به کمترین اندازه چروک می شوند و احتیاجی به اتو کردن ندارند. دور خشک کن ماشین لباسشویی را در حالت 800 قرار دهید که بهترین انتخاب است و مانع چین و چروک لباس می شود.

5. اتصال شیلنگ های ورودی ماشین لباسشویی

حتما چک کنید که شیلنگ آب سرد و گرم در ماشین لباسشویی به همان شیر ورودی سرد و گرم خود متصل باشند و جا به جا نباشند؛ چون در صورت معکوس بودن شیر ها، دمای شستشو برعکس تنظیمات برنامه شستشو عمل می کند و لباس ها چروک می شوند. اگر شیلنگ اشتباه وصل شده باشد، مثلا آب گرم به ورودی سرد متصل شده باشد، آب گرم در دمای 30 یا 40 درجه وارد ماشین لباسشویی شده و لباس ها در این دما چروک می شوند. برای اتصال درست شلنگ های ورودی به ماشین لباسشویی، حتما از تکنسین متخصص کمک بگیرید.

6. عدم نگهداری طولانی مدت لباس در محفظه

 تا جایی که ممکن است، به محض تمام شدن شستشوی لباس ها و خاموش شدن ماشین لباسشویی، لباس ها را از آن خارج کرده و در جای مناسب پهن کنید تا خشک شوند. اگر لباس ها لا به لای هم در مخزن لباسشویی بماند و خشک شوند، مقدار زیادی چروک می شوند و پس از خشک شدن بوی نامطبوعی می گیرند. پس حتما به این نکته مهم دقت کنید.

7. دمای آب ماشین لباسشویی در چروک شدن لباس ها

به طور کلی، آب سرد برای کاهش چین و چروک بهتر است و آب گرم، باعث افزایش چین و چروک لباس ها خواهد شد. شما باید با توجه به جنس پارچه ها دمای مناسب را انتخاب کنید. پیشنهاد ما به شما انتخاب بهترین دما برای شستشو است. برای شستن لباس ها دمای 30 درجه را انتخاب کنید.

8. تنظیمات مخصوص ضد چروک

اگر از ماشین لباسشویی قدیمی استفاده می کنید،  لباس های شما بیشتر چروک می شوند. اگر می خواهید برای همیشه از چروک شدن لباس ها راحت شوید، با خرید ماشین لباسشویی های پیشرفته و به روز  که خود دارای تنظیمات مخصوص ضد چروک هستند، تنها با فشردن یک دکمه این کار را انجام دهید. برای آگاهی از اینکه  دکمه ضد چروک ماشین لباسشویی شما کجاست و چگونه عمل می کند، کافیست دفترچه راهنمای استفاده از دستگاه را مطالعه کنید. در صورت وجود هرگونه ابهام با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل کنید.

علت چروک شدن لباس ها در لباسشویی

در این مقاله به بررسی 8 نکته مهم دلایل چروک شدن لباس ها در ماشین لباسشویی پرداختیم که خلاصه آن ها به شرح زیر است:

امیدواریم با این مقاله به رفع مشکل چروک شدن لباس ها در لباسشویی کمک کرده باشیم. از شما کاربران گرامی خواهشمندیم دیدگاه و سوالات خود را برای ما به اشتراک بگذارید تا در کوتاه ترین زمان به آنها پاسخ داده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − شانزده =