حتما برای شما هم اتفاق افتاده که ماشین لباسشویی هنگام خشک کردن لباس ها دچار لرزش ها و تکان های زیادی شود. در برخی از مواقع نیز این لرزش ها آنقدر زیاد است که موجب حرکت کردن لباسشویی به سمت جلو می شود. این تکان خوردن های غیر طبیعی علاوه بر صدای ناهنجاری که دارد، کمی نگران کننده است. لرزش های شدید ماشین لباسشویی می تواند علت های مختلفی داشته باشد. همین امر موجب شد تا ما این مقاله را برای رفع لرزش های شدید لباسشویی برای شما بنویسیم تا از صدا های عجیب و غریب و به حرکت در آمدن لباسشویی جلوگیری نمایید.

تعمیرگاه مجاز دیباسازان باران، یکی از معدود تعمیرگاه هایی است که بیش از 20 سال سابقه در زمینه تعمیر، نصب و سرویس لباسشویی دارد. همچنین این تعمیرگاه با گردآوری بهترین و با سابقه ترین تکنسین ها زبان زد خاص و عام است. یکی از مهم ترین مزیت های مجموعه ما، اعزام تعمیرکار در محل شما می باشد. با این کار دیگر شما نیازی به حمل لباسشویی به این سنگینی ندارید و می توانید به صورت مستقیم بر روی تعمیر لباسشویی تان نظارت داشته باشید.

علت لرزش های شدید لباسشویی

یکی از متداول ترین سوال های مشتریان، این است که چگونه مشکل حرکت کردن لباسشویی را حل کنیم؟ برای پاسخ به این سوال این قسمت را با دقت مطالعه فرمایید. لرزش و تکان خوردن لباسشویی می تواند علت های گوناگونی داشته باشد که این علت ها عبارت است از:

تراز نبودن دستگاه

یکی از اصلی ترین علت های تکان خوردن لباسشویی و لرزش های زیاد آن، تراز نبودن پایه های لباسشویی است. هنگامی که لباسشویی شما به درستی بر روی زمین قرار نگیرد، ممکن است علاوه بر تکان خوردن های غیر طبیعی، صدا های زیادی هم بدهد. به طور کلی، ماشین لباسشویی در برخی از مراحل شستشو، لرزش ها و تکان های طبیعی دارد؛ اما این لرزش ها هنگامی غیر طبیعی می شوند که پایه های لباسشویی را به درستی تنظیم نکرده باشید. برای بررسی تراز بودن لباسشویی، کافی است با استفاده از یک فاز متر، این مشکل را تشخیص دهید. اگر این ابزار را در دسترس ندارید، می توانید با استفاده از یک تخته 3 لایه این کار را انجام دهید.

مشتریانی که به تازگی لباسشویی سامسونگ، ال جی، دوو، بوش و... را خریداری کرده اند، توجه داشته باشند که پیچ ترنسلیت را از پشت دستگاه باز کنند. باز نکردن این پیچ ها موجب تکان خوردن و لرزش شدید لباسشویی شما خواهد شد.

پر بودن بیش از اندازه لباسشویی

یکی از علت های خرابی زود رس لباسشویی می تواند پر بودن بیش از حد آن باشد. هنگامی که شما بیش از حد ظرفیت لباسشویی در آن لباس می ریزید، فشار زیادی به دستگاه و موتور آن می آید. همچنین می تواند موجب تکان خوردن بیش از اندازه لباسشویی تان شود.

بار نامتعادل لباسشویی

یکی از علت های تکان خوردن ماشین لباسشویی، نامتعادل بودن بار آن است. هنگام به وجود آمدن این مشکل شما باید درب دستگاه را باز کرده و لباس های داخل آن را به صورت متعادل قرار دهید(این کار را ممکن است چندین بار انجام دهید). هنگامی که شما ماشین لباسشویی را بیش از اندازه پر می کنید، تعادل دستگاه بهم می خورد.

علت لرزش های شدید لباسشویی

تنظیم پایه های لباسشویی

پایه های لباسشویی برای تنظیم نمودن فاصله دستگاه از زمین تعبیه شده اند. تنظیم پایه های لباسشویی کار چندان سختی نیست و فرایند آن در تمامی لباسشویی ها یکسان است. پایه های جلوی لباسشویی، دارای مکانیزم ترازبندی هستند. این مکانیزم برای جلوگیری از حرکت پایه ها به جلو می باشد که دارای یک قفل هستند. هنگامی که پایه های جلویی لباسشویی را تنظیم کردید، باید قفل آنها را نیز فعال کنید. در برخی از لباسشویی های سامسونگ و یا برند های دیگر پایه های عقبی با تنظیم پایه های جلویی تنظیم می شوند؛ اما در برخی از برندها خودتان باید به صورت دستی آنها را با پایه های جلویی تنظیم کنید.

اگر پایه های لباسشویی تان خودشان تنظیم می شوند شما باید دستگاه را به سمت پایه های جلویی خم نمایید. با اینکار پایه های عقب لباسشویی جابجا شده و به صورت خودکار با زمین گذاشتن لباسشویی تنظیم می شوند. اگر این پایه ها آسیب ببینند، ممکن است تعادل دستگاه بر هم بخورد و موجب حرکت کردن و لرزش های شدید لباسشویی تان شود.

تنظیم پایه های لباسشویی

تمامی ماشین های لباسشویی که درب شان از جلو باز می شود، برای کاهش حرکت دیگ، از کمک فنر استفاده می کنند. این کمک فنر ها در داخل لباسشویی به فریم پایه و بیرون دیگ متصل شده اند. هنگامی که این قطعات آسیب ببینند و دچار نقص فنی شوند، موجب حرکت لباسشویی و لرزش های شدید آن می شوند. این تکان خوردن ها همراه با صدا های ناهنجار و لرزش های شدید است. وجود این مشکل در لباسشویی می تواند موجب آسیب رساندن به دیگر اجزای داخل دستگاه شود.

برای تعمیر و تعویض کمک فنر های لباسشویی شما باید با تکنسین ها و کارشناسان مجموعه ما در ارتباط باشید تا به راحتی و در کمترین زمان مشکل را بررسی و حل نماییم.

مشکل فنی در تسمه کاهش حرکت دیگ

یکی از مشکلاتی که ممکن است منجر به تکان خوردن و لرزش های لباسشویی شود، خرابی تسمه های کاهش حرکت دیگ است. این 4 تسمه برای زیرسازی دیگ در زمان چرخش تعبیه شده است. جنس تسمه های کاهش حرکت دیگ از پلاستیک است و ممکن است در استفاده عادی از لباسشویی هم از بین بروند و آسیب ببینند. هنگامی که این تسمه ها آسیب ببینند، لباسشویی با لرزش های شدید و صدای ناهنجاری کار می کند. این آسیب ممکن است زمانی به وجود آید که شما بیش از اندازه در لباسشویی لباس ریخته اید.

مشکل فنی در فنر های دیگ لباسشویی

فنر هایی در لباسشویی وجود دارد که به منظور معلق نگه داشتن دیگ و یا ثابت نگه داشتن دیگ به پایه های لباسشویی تعبیه شده اند. این فنر ها لرزش ها و ارتعاشات سبد لباسشویی را بسیار کاهش می دهند. اگر این فنر ها دچار آسیب و نقص فنی شوند، لباسشویی دچار لرزش های شدید خواهد شد.

اگر شما با چنین مشکلی روبرو شدید و با موارد گفته شده نتوانستید مشکل را حل کنید، می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و از کارشناسان ما در مجموعه دیبا کمک بخواهید. به طور کلی، علت لرزش و تکان خوردن ماشین لباسشویی سامسونگ، دوو، ال جی و... یکسان است و فقط نیاز به مهارت و تشخیص علت در این مشکل مهم می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × چهار =