هدف ما، در این مقاله آموزش نحوه ریست کردن صحیح لباسشویی است. جالب است بدانید با این کار ساده و راحت تمامی ارور ها و مشکلات به وجود امده دستگاه شما حل می شود.معمولا ریست کردن لباسشویی توسط دکمه مخصوص انجام می شود اما ممکن است نحوه ریست در مدل های مختلف متفاوت باشد.مقصود ما از این آموزش این است که شما کاربران گرامی در کوتاه ترین زمان ممکن، به رفع مشکل لباسشویی خود بپردازید. فقط کافیست تا پایان مقاله با دقت مطالعه کنید و دیدگاه خود را برای ما به اشتراک بگذارید.

چه مشکلاتی در ماشین لباسشویی با ریست کردن حل می شود؟

مشکلات بسیار زیادی در ماشین لباسشویی ممکن است رخ دهد که باید برای حل آنها لباسشویی خود را ریست کنید. این مشکلات شامل:

ورود یکباره ولتاژ زیاد جریان برق به لباسشویی می تواند باعث به وجود آمدن مشکلات فراوانی شود. برای جلوگیری از این اتفاق پیشنهاد میکنیم از دستگاه محافظ برق الکتریکی استفاده کنید تا ماشین لباسشویی شما از خطرات نوسان برق در امان باشد.

نوسان برق، علت بروز مشکل در برنامه ها و سیستم دیجیتالی ماشین لباسشویی است. همچنین اگر دستگاه شما در حال شستشوی لباس ها است، اما ناگهان با قطعی برق مواجه شد، دستگاه شما دچار مشکل می شود. اما راه حل چیست؟ با ریست کردن به سادگی مشکلات زیر را حل کنید.

اگر در ماشین لباسشویی برنامه ای را به اشتباه انتخاب کردید.

اگر صفحه نمایش دستگاه شما روشن خاموش شده و چشمک می زند.

اگر لباسشویی شما قفل کرده کار نمی کند.

مشکل رایج در لباسشویی ها، پیغام های خطا می باشد که با ریست کردن قابل حل است.

آموزش ریست کردن ماشین لباسشویی بوش

هدف از ریست کردن ماشین لباسشویی چیست؟

معمولا قابلیت ریست کردن در ماشین لباسشویی های امروزی با هدف پاک کردن برنامه هایی که دچار مشکل شده اند، قرار داده شده است. شما میتوانید به سادگی و با یک دکمه، همه ی مشکلات به وجود آمده را حل کنید.

ریست کردن به چه معناست؟

ریست کردن، یعنی راه اندازی مجدد. این دکمه به شما این امکان را می دهد که تا بتوانید دستگاه را مجددا راه اندازی کنید و مشکلات را در کوتاه ترین زمان و به آسانترین شکل ممکن حل کنید.

اما اگر ماشین لباسشویی دکمه ریست نداشت چه باید کرد؟

معمولا لباسشویی های قدیمی تر دکمه ریست ندارند و باید با استفاده از روش های دستی و با توجه به مدل دستگاه، ان را ریست کرد. شما خیلی راحت می توانید با مراجعه به دفترچه راهنمای محصول، از نحوه ریست کردن دستی مطلع شوید یا اینکه با مراکز معتبر و شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید.زمان ریست شدن لباسشویی به صورت دستی 30 ثانیه الی 1 دقیقه است که این زمان در مدل های مختلف، متفاوت است.

نحوه ریست کردن لباسشویی بدون دکمه ریست:

در صورت وجود دستگیره کنترل بر روی لباسشویی، در در مرحله اول مطمئن شوید که دستگیره کنترل لباسشویی شما بر روی حالت spin قرار نگرفته باشد.

اما اگر دستگاهی که دارید شامل دکمه های کنترل نیست، در این صورت حتما دستگاه را بر روی حالت spin قرار دهید. سپس از متصل بودن شیر آب به لباسشویی اطمینان حاصل کنید. طبق روال همیشگی با دکمه ی استارت دستگاه خود را روشن کنید.

در برخی مدل های قدیمی، هنگامی که چندین بار متوالی درب ماشین لباسشویی را باز و بسته می کردند، دستگاه ریست می شد.

نحوه ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی

ابتدا دقت کنید که با ریست کردن چه مشکلاتی حل می شود و چه زمانی باید فرآیند ریست انجام شود. مشکلات رایج لباسشویی ال جی که می توان با ریست کردن آنها را برطرف کرد شامل موارد زیر است:

با ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی می توانید به راحتی مشکلتان را حل کنید.اگر ماشین لباسشویی ال جی شما دکمه ریست نداشت، در مرحله اول دکمه روشن /خاموش دستگاه را فشار دهید.دستگاه را خاموش کنید و دو شاخه برق را از پریز بکشید و حدود 5 دقیقه صبر کنید. در همین حالت دکمه استارت را فشار داده و به مدت 5 ثانیه نگه دارید. اکنون دو شاخه را به برق وصل کنید و لباسشویی را روشن کنید. سپس یک برنامه شستشو را انتخاب کنید.اینجا متوجه برطرف شدن مشکلات خواهید شد. اگر دستگاه شما تغییری نکرد و همچنان ایرادات قبلی را داشت، لباسشویی دچار نقص فنی است و حتما باید توسط تعمیرکار متخصص بازدید و تعمیر شود.

چگونه ماشین لباسشویی سامسونگ را ریست کنیم؟

سوالی که اکثرا برای کاربران پیش می آید این است که برای رفع چه مشکلاتی و چه زمانی باید ماشین لباسشویی سامسونگ را ریست کرد؟ پاسخ سوال شما ساده است، هنگامی که با مشکلات رایجی مثل:

معمولا ریست کردن اولین راه برای برای رفع مشکلات به وجود آمده در ماشین لباسشویی سامسونگ و بقیه مدل ها است.

شما با ریست کردن، دستگاه را مجددا راه اندازی می کنید و با این کار خطا های فعلی را رفع میکنید. محصولات جدید سامسونگ که اکنون در بازارها وجود دارند، اکثرا همگی داری دکمه ی ریست هستند و شما می توانید به راحتی و بدون طی کردن مراحل سخت، با فشردن یک دکمه، دستگاه را به سرعت و خیلی راحت مجددا راه اندازی کرده و ریست کنید.

اما شاید برای شما هم سوال باشد که اگر ماشین لباسشویی سامسونگ ما دکمه ریست نداشت چیکار کنیم؟

به راحتی به شما توضیح خواهیم داد که مرحله به مرحله لباسشویی سامسونگ را چگونه ریست کنید. در مرحله اول دوشاخه برق را از پریز بکشید؛ سپس 10 دقیقه منتظر بمانید. حالا دوباره دوشاخه را به پریز بزنید و دستگاه را روشن کنید. اکنون میتوانید برنامه شستشو دلخواه خود را انتخاب کنید. حتما توجه داشته باشید که برنامه ی spin را انتخاب نکنید. حال میتوانید دستگاه را راه اندازی کنید.

به این نکته توجه داشته باشید که همه ی مشکلات دستگاه با ریست کردن حل نمی شود و برخی مشکلات فنی است و باید قطعات را تعویض یا تعمیر کنید. برای این کار میتوانید با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید.

چگونه ماشین لباسشویی بوش را ریست کنیم؟

مصرف کنندگان ماشین های لباسشویی بوش، حتما مطلع هستید که این برند دارای مدل های مختلفی است؛ پس قاعدتا روش های ریست کردن هر مدل متفاوت است. در این مقاله به 3 روش اصولی و کاربردی ریست کردن لباسشویی بوش میپردازیم.

رایج ترین و ساده ترین روش، کشیدن دوشاخه از برق، سپس به مدت 5 الی 10 دقیقه صبر کنید و اکنون دکمه ی استارت را به مدت 5 ثانیه فشار داده و نگه دارید، بعد از آن باید دوباره دستگاه را به برق متصل کنید و آن را راه اندازی کنید. حالا یک برنامه شستشو انتخاب کنید، در پایان این مراحل دستگاه شما ریست شده است.

ریست کردن ماشین لباسشویی بوش که دارای ولوم هستند

ابتدا ماشین لباسشویی را خاموش کنید. معمولا هنگامی که لوم در موقعیت ساعت 12 قرار داشته باشد، دستگاه خاموش است.

مرحله ی بعد این است که درب ماشین لباسشویی را ببندید و ولوم را روی موقعیت ساعت 6 قرار دهید. حال تقریبا حدود 3 ثانیه صبر کنید و دکمه spin را نگه دارید. بعد از این مرحله، ولوم را تغییر حالت داده و روی ساعت 7 بگذارید،2 ثانیه صبر کرده و بعد دکمه چرخش را رها کنید.

حالا ولوم را در موقعیت ساعت 12 که همان حالت خاموش است، قرار دهید. توجه کنید حتما همه مراحل را به ترتیب و با دقت انجام دهید. حالا دستگاه شما ریست شده است.

وقتی دکمه ریست ماشین لباسشویی کار نمیکند چه باید کرد؟

مدل های امروزی و جدید ماشین لباسشویی های بوش همگی دارای دکمه ریست هستند و شما برای ریست کردن تنها کاری که لازم است انجام دهید این است که، دکمه ریست را فشار دهید. به همین سادگی؛ اما مسئله اینجاست که اگر دکمه ریست کار نکرد باید چه کرد؟

در این حالت ممکن است قفل کننده ها و یا تایمر ها دچار مشکل فنی شده باشند. به یاد داشته باشید که فقط بعضی از مشکلات با ریست کردن قابل حل است و در بقیه موارد حتما باید برق، شیر آب، اتصال سیم ها و ... کنترل شوند و در صورت نبودن مشکل در این قسمت ها حتما باید با تعمیر کار متخصص مشورت شود.

اگر لباسشویی شما هنگامی که در حال شستشوی لباس ها است، ناگهان خاموش شود و یا متوقف شود باید طبق مراحل زیر عمل کنید:

اگر تمامی مراحل ذکر شده در این مقاله را مطالعه کردید و مرحله به مرحله انجام دادید؛ اما باز هم ایراد دستگاه شما رفع نشد، حتما با تعمیر کار حرفه ای و مشاوران متخصص تماس بگیرید. نظرات و سوالات خود را برای ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − یازده =