یخچال از ضروری ترین لوازم خانگی است که در نگهداری خوراکی ها و مواد غذایی نقش مهمی دارد. یخچال های تولید شده توسط شرکت های مختلف، مانند هر لوازم خانگی دیگری ممکن است دچار مشکلات متعددی شوند. هنگام خرید یخچال، معمولا همه افراد به مارک و مدل آن، بیشتر از هر چیز دیگری اهمیت می دهند. اگر مدل درب یخچال به صورتی باشد که در آن محفظه وجود داشته باشد یا اینکه دارای آب سرد کن باشد، باعث می شود تا درب یخچال کمتر باز و بسته شده و در مصرف انرژی صرفه جویی شود.
همانطور که می دانید برای همه ما پیش آمده است که بی دلیل درب یخچال را باز و بسته می کنیم. این امر باعث می شود که به دستگیره و لولای درب یخچال آسیب های متعددی وارد شود.ما در این مقاله قصد داریم انواع یخچال را مورد بررسی قرار دهیم و درباره یکی از مشکلات مهم آن یعنی خراب شدن درب و آموزش تعمیر درب یخچال ال جی، سامسونگ، دوو، بوش و... بپردازیم.

علت بسته نشدن درب یخچال فریزر

یکی از سوالات متعددی که مشتریان از کارشناسان ما می پرسند این است "چرا درب یخچال سامسونگ، دوو، ال جی، بوش و... بسته نمی شود؟" دلایل مختلفی می تواند باعث خرابی و بسته نشدن درب یخچال دوو، ال جی، سامسونگ، بوش و... شود؛ اما یکی از رایج ترین آنها، شکستگی لولای درب یخچال است. تمامی عملکرد یخچال به درب آن بستگی دارد؛ یعنی اگر درب یخچال به درستی بسته نشود، گرما وارد یخچال می شود و باعث ایجاد برفک و عدم کارایی یخچال می گردد.

باز و بسته کردن بیش از اندازه درب یخچال و قرار دادن اجسام بسیار سنگین و زیاد در درب یخچال، باعث می شود لولای درب ترک خورده و بشکند. هنگامی که درب یخچال کاملا بسته نشود و گرما به داخل آن نفوذ نماید، فشار زیادی به سیستم سرما ساز یخچال و کمپرسور آن وارد می شود و از این طریق قطعات این سیستم دچار مشکلات متعدد می شوند. اگر لولای درب یخچال شما دچار شکستگی یا پوسیدگی شده است، باید هرچه سریعتر به تعویض و تعمیر آن اقدام کنید تا مشکلات جدی برای موتور یخچال به وجود نیاید.

حتما برای تعمیر درب یخچال فریزر بوش، ال جی، دوو و... از تعمیرکار حرفه ای و تکنسین های متخصص کمک بگیرید. همچنین می توانید از شماره های درج شده در این سایت برای رفع این مشکل استفاده کنید تا تعمیرکاران حرفه ای در کوتاه ترین زمان به منزل شما اعزام شوند و به رفع مشکل شما کاربران عزیز بپردازند.

آموزش تعمیر لولای درب یخچال ال جی

آموزش تعمیر لولای درب یخچال

در این بخش به صورت جامع تعمیر درب یخچال ال جی، سامسونگ، بوش، دوو و ... را آموزش می دهیم.

اگر درب یخچال شما بسته نمی شود و باز می ماند، بهتر است هرچه سریع تر به تعمیر لولا ها بپردازید و حتما این موضوع را در نظر بگیرید که هزینه تعویض درب یخچال ال جی، سامسونگ، بوش، دوو و... 4 برابر هزینه تعمیر آن است.

تعمیر شکستگی درب یخچال

درب یخچال به دلیل استفاده مدام، بیشتر از سایر قسمت ها در معرض آسیب دیدگی قرار می گیرد. دلایل زیادی می تواند باعث آسیب دیدگی درب یخچال شود از جمله شکستگی یا پوسیدگی آن. این آسیب دیدگی ها باید به سرعت تعمیر شوند. در صورتی که درب یخچال دچار این مشکلات شود، یخچال دیگر مثل قبل کار نمی کند و نمی تواند عمل خنک کنندگی را به خوبی انجام دهد. همانطور که در بالا بیان کردیم، در صورتی که لولا های درب یخچال آسیب ببینند، می توانید آنها را تعمیر و رگلاژ کنید تا درب یخچال کاملا بسته شود. اگر درب یخچال پوسیده شده باشد، باعث می شود یخچال به خوبی سرد نشود و کارایی خود را از دست بدهد. در این صورت با تعمیر درب یخچال دوو، ال جی، ساسونگ و... مشکلی حل نخواهد شد و باید حتما درب یخچال را تعویض نمایید.

در برخی موارد ممکن است شلنگ های آب رسانی به آب سرد کن و یخ ساز یخچال فریزر، دچار شکستگی یا پوسیدگی شوند که این مورد به دلیل طولانی شدن عمر یخچال و زیاد باز و بسته شدن درب آن به وجود می آید. علائم شکستگی و پوسیدگی شلنگ آب سرد کن و یخساز، نشت آب از زیر یخچال به بیرون آن می باشد. در این موارد می توانید با کمک گرفتن از یک تکنسین ماهر، شلنگ ها را تعویض کنید و در موارد حاد تر، درب یخچال را تعویض نمایید.

 شما می توانید با رعایت کردن موارد زیر تا حد امکان از خراب شدن درب یخچال LG جلوگیری نمایید.

  1. از باز و بسته کردن بیهوده درب یخچال خودداری کنید؛ زیرا با این کار باعث هدر رفتن انرژی خواهید شد که در دراز مدت مشکلاتی را به وجود خواهد آورد.
  2. بطری ها و سایر اشیا سنگین و شیشه های آب را در طبقات نگهداری کنید و از قرار دادن آنها در درب یخچال خودداری نمایید؛ زیرا در دراز مدت باعث آسیب جدی به درب یخچال خواهند شد.
  3. یکی دیگر از راه هایی که می تواند از خراب شدن درب یخچال جلوگیری کند، تنظیم کردن صحیح شیب یخچال است. حتما باید پایه های یخچال فریزر را تراز نمایید به طوری که اگر درب در حالت نیمه باز قرار گرفت، خود به خود به آرامی بسته شود.
  4. برای جلوگیری از زنگ زدگی و پوسیدگی بدنه بیرونی یخچال، از ریختن آب به بدنه یخچال خودداری نمایید و سطح بیرونی یخچال و آبسردکن را همیشه خشک و تمیز نگه داربد.

تعمیر درب بار یخچال ساید بای ساید

یکی دیگر از مدل های یخچال فریزر دوو، سامسونگ، ال جی، بوش، و... ساید بای ساید می باشد. در این مدل های محبوب، از یک کمپرسور، دو عدد فن اواپراتور، دو فن خنک کننده، 2 المنت دیفراست و شش عدد سنسور قرار گرفته است. در یخچال فریزر های ساید بای ساید، یخچال و فریزر هریک به صورت جداگانه سرمای مورد نیاز خود را تامین می کنند. مدل های ساید در مقایسه با یخچال فریزر ها، از فضای بیشتر و امکانات مختلفی مانند استفاده از یخساز و مخزن آب برخوردار هستند.
این مدل ها، پیچیدگی خاص خود را دارند و طبیعتا برای تعمیرات، از حساسیت بالایی برخوردارند.یخچال فریزر، یخچال تک، فریزر تک و ساید بای ساید های، نقش خیلی مهمی در نگهداری مواد غذایی دارند. این دستگاه ها نیاز به سرویس و تعمیرات دارند، بنابراین اگر یخچال فریزر یا ساید بای ساید شما به تعمیرات نیاز دارند، اصلا جای نگرانی نیست.

علت خرابی درب بار یخچال ساید بای ساید

جالب است بدانید که درب بار یخچال ساید بای ساید دوو، سامسونگ، بوش، دوو و... بیشتر از هر قسمت دیگری دچار آسیب و خرابی می شود. درب بار این یخچال می تواند دچار شکستگی یا پوسیدگی شود، در این صورت پیشنهاد می کنیم که حتما آن را تعویض کنید؛ زیرا در چنین شرایطی تعمیر درب بار به هیچ وجه منطقی و به صرفه نیست. در صورتی که عمر یخچال ساید بای ساید، بیش از 10 سال می باشد، احتمال شکستگی، پوسیدگی و خرابی آن در طولانی مدت بسیار بالاست.
گاهی امکان دارد که درب بار یخچال بوش، سامسونگ، دوو و... هنگام جا به جایی یا اسباب کشی، در اثر ضربه و برخورد به جایی، دچار فرورفتگی یا شکستگی شود یا اینکه به اصطلاح فرو برود. در این صورت هم باید آن را تعویض کنید؛ زیرا تعمیر درب بار یخچال به صرفه نیست و در بیشتر مواقع امکان پذیر نمی باشد.
مورد بعد که در خرابی درب بار یخچال بسیار رایج است، پوسیدگی آن می باشد. بیشتر اوقات هنگام استفاده از قسمت بار یخچال، ممکن است ناخودآگاه قسمتی از آب یا مایعات دیگر روی درب بار یا زیر آن ریخته شوند و شما متوجه این موضوع نباشید و آن را خشک نکنید. همچنین ممکن است به دلیل رعایت نکردن نکات نگهداری از درب بار یخچال، اطراف آن و لولاها دچار پوسیدگی شوند.
به این نکته توجه داشته باشید که بلافاصله بعد از ریختن مایعات روی درب بار، آن را خشک نمایید. در غیر این صورت به مرور زمان باعث پوسیدگی درب بار خواهد شد. پوسیدگی لولاها و درب بار، زیبایی دستگاه را از بین می برد و ظاهر یخچال ساید، بسیار کهنه به نظر می رسد. در این صورت حتما درب بار را تعویض کنید؛ زیرا تعمیر درب بار یخچال که دچار پوسیدگی شده باشد، امکان پذیر نیست.

کاربرد درب بار یخچال دوو

درب بار، درب کوچکی است که روی درب اصلی یخچال ساید بای ساید تعبیه شده است. قسمت بار در یخچال های امروزی، یکی از امکانات فوق العاده جذاب به حساب می آید. در حقیقت قسمت بار، یک بخش کوچک اما بسیار کاربردی است که روی درب یخچال قرار دارد و دارای درب کوچک مجزا است.این طراحی باعث شده است که شما بتوانید به راحتی به انواع نوشیدنی ها یا مواد لازم و ضروری که روزانه زیاد استفاده می شود، بدون باز کردن درب اصلی یخچال، دسترسی داشته باشید.
نام دیگر این قسمت، بخش روزانه است. دلیل این نام گذاری این می باشد که شما می توانید مواد غذایی روزانه که استفاده از آن ها در طول روز بیشتر از سایرین است را در این بخش قرار دهید تا بتوانید به سرعت و در کوتاه ترین زمان به آنها دسترسی داشته باشید. دلیل اینکه گفتیم این طراحی بسیار کاربردی و فوق العاده می باشد این است که باز و بسته شدن زیاد درب یخچال، باعث هدر رفتن سرما و مصرف بیشتر انرژی خواهد شد. بنابراین دیگر لازم نیست برای یک لیوان آب از داخل یخچال، درب اصلی را باز کنیم و مقدار زیادی انرژی را هدر دهیم.

چگونه درب بار یخچال را تعمیر کنیم؟

همانطور که گفتیم، یخچال های ساید بای ساید بسیار حساس و پیچیده هستند. آموزش تعمیر درب بار یخچال ساید دوو، سامسونگ، بوش، ال جی و... بسیار کار حرفه ای و تخصصی می باشد و حتما باید توسط یک تکنسین حرفه ای انجام شود. مشکلات رایجی که ممکن است برای درب بار پیش بیاید، افتادگی درب بار، شکستگی، پوسیدگی، فرو رفتگی، تراز نبودن و خرابی لولاها است.
در این قسمت، به آموزش نحوه تعمیر درب بار یخچال خواهیم پرداخت. زمانی که درب بار دچار افتادگی می شود، به سختی باز و بسته خواهد شد. در کنار سوراخ پایین درب یخچال که لولای درب داخل آن قرار گرفته است، یک قاب پلاستیکی و یک واشر وجود دارد. واشری که قاب را به درب متصل می نماید، ممکن است دچار شکستگی شده باشد. در این صورت باید واشر جدید تهیه کنید و آن را تعویض نمایید.
خرابی لولای درب بار، مانع باز و بسته شدن آن خواهد شد. ممکن است بر اثر استفاده طولانی مدت، لولای درب خاصیت روان بودن خود را از دست داده باشد. شما می توانید تنها با یک روغن کاری ساده و گریس کاری، این مشکل را به راحتی حل نمایید. اگر لولا ها شکسته باشند، امکان تعمیر آنها وجود ندارد و حتما باید تعویض گردند. تعویض هر یک از قطعه های کوچک، نیازمند مهارت است. پیشنهاد می کنیم برای تعمیر درب یخچال و تعویض قطعات آن، از یک تکنسین کار بلد کمک بگیرید و به هیچ عنوان خودتان به تجهیزات یخچال دست نزنید، تا باعث به وجود آمدن مشکل جدی تر با هزینه بیشتر نشوید.

چه مواد غذایی را می توان در قسمت بار قرارداد؟

در قسمت بار یخچال، معمولا نوشیدنی هایی از قبیل آب، شیر، نوشابه، آبمیوه، دوغ، شربت و... یا مواد غذایی که در طول روز از آنها زیاد استفاده می شود را قرار می دهند. درب بار توسط یک زبانه باز و بسته می شود و خرابی این زبانه مانع از باز و بسته شدن درب بار خواهد شد. حتی ممکن است که گاهی به دلیل استفاده نادرست از درب بار، زبانه آن بشکند. اگر زبانه هرز شود یا بشکند، درب بار در جای خود قفل نمی شود و به سمت پایین می افتد. در این صورت می توانید با یک تعمیرکار تماس بگیرید و مشکل تعمیر درب بار یخچال را در میان بگذارید.

نتیجه گیری

در برخی موارد که درب یخچال قابل تعمیر نیست و باید تعویض گردد، از یک مرکز تخصصی با تعمیرکاران حرفه ای کمک بگیرید. توجه کنید که تعویض درب یخچال ال جی با توجه به مدل های گوناگون آن، هزینه قابل توجهی دارد. پیشنهاد می کنیم قبل از اینکه درب یخچال به تعویض نیاز پیدا کند، آن را تعمیر کنید و موارد ذکر شده را رعایت نمایید تا از بروز چنین مشکلاتی در امان باشید.
درب بار یخچال ال جی، ساموسنگ، دوو و... از قسمت هایی است که می تواند با گذشت زمان، دچار آسیب، خرابی و شکستگی شود اما؛ تشخیص، تعمیر و یا تعویض درب بار بهتر است توسط یک فرد متخصص انجام گیرد. در این مقاله، آموزش تعمیر درب بار یخچال و علل خرابی و همچنین کاربرد درب بار مطرح شد. شما کاربران گرامی میتوانید با مطالعه این مقاله، به حل این مشکل بپردازید. نظرات و سوالات شما برای ما ارزشمند است. خواهشمندیم در قسمت دیدگاه، نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

در این مقاله علت های بسته نشدن درب یخچال فریزر سامسونگ، ال جی، بوش و... و آموزش تعمیر درب یخچال را بیان کردیم. می توانید نظرات خود را در زمینه تعمیرات درب یخچال ال جی، بوش، سامسونگ و... و موارد مشابه، در قسمت دیدگاه ها با ما درمیان بگذارید. از توجه و همراهی شما کاربران عزیز سپاسگزاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + 20 =