یکی از دغدغه های مهم خانواده هایی که از لباسشویی بوش استفاده می کنند، طرز کار با دکمه های آن است. قبل از استفاده از لباسشویی بوش، سعی کنید حتما دفترچه راهنما و نحوه کار با آن را مطالعه نمایید. استفاده و نحوه کار با ماشین لباسشویی بوش، بسیار ساده است؛ اما بسیاری از مصرف کنندگان این دستگاه، از قابلیت های فراوان این لباسشویی بی اطلاع هستند. نحوه استفاده از دکمه های لباسشویی BOSCH، معنی کلمات بر روی لباسشویی بوش، برنامه های شستشو لباسشویی بوش و هر آنچه شما باید درباره کار با صفحه نمایش لباسشویی بدانید را در این مقاله بیان کردیم؛ تا با دانش لازم از لباسشویی خود استفاده کنید.

برخی مزیت های رعایت نکات مربوط به برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی بوش عبارتند از: عدم خرابی پارچه ها و حفظ کیفیت لباس ها. در صورت وجود هرگونه سوال در زمینه انتخاب برنامه های شستشو و طرز کار با لباسشویی بوش، می توانید در قسمت دیدگاه با کارشناسان ما در ارتباط باشید و در کوتاه ترین زمان، پاسخ سوالات خود را بیابید.

کار با برنامه های لباسشویی بوش

هنگامی که می خواهید برنامه مناسب برای شستشوی لباس ها در لباسشویی بوش را انتخاب کنید، با تنوع زیادی مواجه خواهید شد و این امر می تواند بسیار دلهره آور باشد. برای اینکه بهترین برنامه را انتخاب نمایید، باید بدانید که معنی کلمات و اصطلاحات روی لباسشویی بوش چیست و هر کدام چه کاربردی دارد.

برنامه cottons برای شستن لباس های نخ پنبه ای در ماشین لباسشویی بوش

این برنامه برای شستشوی پارچه های مقاوم مثل پارچه های نخی و پنبه ای مناسب است. مانند: پیراهن، رومیزی و... . برنامه کتان برای شستن لباس های رنگی با دمای 60 درجه استفاده می شود. دمای بالاتر از 60 درجه تا 90 درجه سانتی گراد، برای شستن لباس های سفید کاربرد دارد. این برنامه در لباسشویی بوش، انتخاب مناسبی برای شستشوی لباس های کتان و لباس های کار و همچنین پارچه های پنبه ای است.

برنامه eco در لباسشویی بوش

همانطور که میدانید این گزینه در خودرو ها هم وجود دارد و به معنی مصرف اقتصادی و به صرفه است. کاربرد برنامه eco در لباسشویی بوش این است که، مصرف بهینه انرژی را اولویت قرار می دهد. در مواقعی که زمان به اتمام رسیدن فرآیند شستشو اهمیتی ندارد، می توانید از برنامه eco استفاده نمایید.

برنامه intensive در لباسشویی بوش

این برنامه برای شستشوی لباس های بسیار کثیف، کاربردی است. برای شستشوی لباس های خیلی کثیف، به مرحله ی پیش شستشو احتیاج داریم که در این برنامه قرار گرفته است. عملکرد این برنامه به این صورت می باشد که، ابتدا با خیساندن لباس ها همراه با کمی مواد شوینده، چرک آن ها را می گیرد و سپس شستشوی اصلی را با میزان بیشتری از مواد شوینده انجام می دهد. یکی از فواید برنامه intensive این است که از چرک مرده شدن لباس ها و به جا ماندن لکه ها، جلوگیری می نماید.

برنامه delicate/silk برای شستن لباس های ظریف در لباسشویی بوش

کاربرد این برنامه در ماشین لباسشویی بوش، برای شستن پارچه های ابریشمی، حریر و ساتن می باشد. برنامه delicate/silk مخصوص شستشوی پارچه ها و الیاف های بسیار ظریف است. به صورتی که محفظه شستشو بسیار آرام چرخانده می شود. برای شستن این قبیل پارچه ها، از نرم کننده استفاده نمایید. مدت زمان شستشو در این برنامه، 40 دقیقه و دمای آب 30 درجه سانتی گراد می باشد.

کار با برنامه های لباسشویی بوش

برنامه wool در لباسشویی بوش برای شستن لباس های پشمی

از این برنامه برای شستن لباس های پشمی، کاموایی و ضخیم استفاده کنید. هنگامی که پارچه های پشمی در معرض گرما، رطوبت و چرخش قرار می گیرند، رشته رشته یا به اصطلاح ریش ریش می شوند. برنامه شستشو WOOL در ماشین لباسشویی بوش با در نظر گرفتن این ویژگی لباس های پشمی، بین چرخش و توقف، وقفه ایجاد می کند تا لباس ها بدون آسیب تمیز شوند. دمای آب در این برنامه 30 درجه سانتی گراد است و زمان این شستشو 40 دقیقه می باشد.

برنامه SENSITIVITIES یا ALLERGY PLUS برای شستن لباس ها بدون ایجاد حساسیت

برای شستن لباس های نوزادان که پوست حساسی دارند و همچنین برای شستن لباس بیماران و افرادی که آلرژی پوستی دارند، از این برنامه استفاده کنید. دمای آب 60 درجه ای و زمان 145 دقیقه ای، باعث ضدعفونی لباس ها و عدم ایجاد حساسیت می شود.

برنامه EASY CARE برای شستن پارچه های نازک و اتوکشی آسان

برای شستشوی پارچه هایی مانند: الیاف مصنوعی یا پارچه های مخلوط می توانید برنامه شستشوی ایزی کر را انتخاب نمایید. این برنامه خاصیت ضد چروکی دارد و برای شستن بلوز، شلوار، پیراهن، تی شرت ها و لباس های رنگی کاربردی است.

برنامه SPORTS WASH مخصوص شستن لباس های ورزشی

از این برنامه برای شستن لباس ها، کیف ها و کفش های ورزشی استفاده کنید. دمای آب در این شستشو 30 درجه و زمان شستن 45 دقیقه است.

برنامه SUPER QUICK شستشوی سریع در لباسشویی بوش

برای شستن لباس هایی که به تازگی شسته شدند و تمیز هستند؛ اما بوی نامطبوعی گرفته اند، از برنامه شستشوی 15 دقیقه ای استفاده کنید.دمای آب در این برنامه شستشو، 30 درجه و دور موتور 800 می باشد.

برنامه QUICK MIX برای شستن انواعی از لباس ها

این برنامه برای شستشوی پارچه های ترکیبی، از انواع جنس های الیاف نازک و ضخیم کاربرد دارد. برای شستن لباس های مخلوط از این برنامه استفاده کنید. زمان شستشو یک ساعت و سه دقیقه و دمای آب 40 درجه سانتی گراد تنظیم میشود.

برنامه EMPTY یا DRAIN مخصوص تخلیه آب در لباسشویی بوش

این برنامه برای آبکشی و تخلیه آب مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین می توانید جهت شستن دیگ لباسشویی، این برنامه را انتخاب نمایید.

برنامه lingerie برای شستن لباس های زنانه و لباس زیر

این برنامه برای شستشوی لباس زیر ها و لباس های زنانه تعبیه شده است. از لباس های ظریف زنانه محافظت کرده و دمای آب آن 30 درجه می باشد.

برنامه dark laundry برای شستن لباس های تیره و جین در ماشین لباسشویی بوش

برنامه dark laundry برای شستشوی لباس هایی که رنگ تیره دارند و لباس های جین در نظر گرفته شده است. این برنامه از باقی ماندن پودر لباسشویی و ایجاد لک های سفید روی لباس های تیره، جلوگیری می کند. همچنین ضد چروک می باشد.

برنامه curtains مخصوص شستن پرده ها در لباسشویی

برای از بین بردن گرد و غبار روی پرده ها، و چروک نشدن آنها بعد از شستشو، برنامه curtains را انتخاب نمایید.

برنامه sportswear برای شستشوی لباس های ورزشی

این برنامه مخصوص شستن لباس هایی است که عرق کرده اند و رطوبت دارند. انتخاب این برنامه برای شستن لباس های ورزشی، از ایجاد خارش جلوگیری می کند. زمان این شستشو کوتاه و دمای آب پایین است.

برنامه power wash برای شستشوی نسبتا سریع

این برنامه لباس های کثیف را در 60 دقیقه کاملا می شوید و برای لباس های معمولی مناسب است. مصرف انرژی در این نوع شستشو بالا می باشد.

برنامه outdoor

این برنامه در لباسشویی بوش، برای شستن لباس های ضد آب می باشد.

علامت gentle spin برای خشک کردن ملایم لباس ها

این یک برنامه شستشوی 15 دقیقه ای برای جلوگیری از آسیب به لباس های نخی هنگام خشک کردن است. برای شستن لباس های نو قبل از پوشیدن کاربرد دارد.

دکمه spin مخصوص خشک کردن

این دکمه برای خشک کردن لباس ها بعد از شستشو استفاده می شود.

دکمه rinsing برای چرخش شستشو

عملکرد این دکمه، برای چرخش لباس های مرطوب، بعد از شستن آنها به کار برده می شود.

برنامه duvet program برای شستشوی پارچه های سنگین

می توانید از این برنامه برای شستشوی پارچه های سنگین مثل: مخمل، پتوها و حوله ها استفاده کنید. خاصیت این پارچه این است که، بعد از خیس شدن بسیار سنگین خواهند شد. دمای آب در این برنامه 40 درجه و زمان آن یک ساعت و بیست دقیقه است.

برنامه drum clean برای جرم گیری محفظه شستشو

یکی از دلایل رایج خراب شدن لباسشویی ها، وجود جرم و کثیفی ها در محفظه و لوله های آن است. این مشکلات از عمر لباسشویی و کارایی آن می کاهد. با استفاده از این برنامه، می توانید رسوبات پودر شوینده در دیگ و سایر قسمت ها را تمیز نمایید. رسوب زدایی در این برنامه در دمای آب 90 درجه و مدت زمان یک ساعت و پنج دقیقه انجام خواهد شد. دقت کنید در این برنامه، باید لباسشویی کاملا خالی باشد.

برنامه night wash در لباسشویی بوش

بهینه ترین و کم مصرف ترین حالت مصرف انرژی، در برنامه night wash به کار برده می شود. دمای آب 40 درجه و زمان شستشو 70 دقیقه تنظیم شده است.

برنامه automatic برای شستشوی خودکار

این برنامه به صورت خودکار، میزان کثیفی لباس ها را می سنجد و متناسب با آن، دمای آب و زمان را تنظیم می نماید.

نتیجه گیری

برنامه های شستشو ماشین لباسشویی BOSCH و نحوه کار با برنامه های آن در این مقاله بیان شد. این نکات ذکر شده، می تواند به استفاده بهینه از لباسشویی و افزایش طول عمر آن و همچنین سالم ماندن کیفیت الیاف لباس ها کمک بسزایی کند.

در صورتی که احتیاج به سرویس و تعمیرات ماشین لباسشویی بوش پیدا کردید، کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید تا تعمیرکاران و تکنسین های مجرب در کوتاه ترین زمان به منزل شما اعزام شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − یک =